Раул вече е №1 в Европа, Шалке и Лион записаха победи

23:53
Отборът на Шалке 04 постигна убедителна победа над Апоел Тел Авив с 3:1 в мач от група "В" на Шампионска лига. Първите две попадения за германския тим реализира нападателят Раул, който вече официално е голмайстор номер 1 на европейските клубни турнири със своите 69 попадения, като надминава Филипо Индзаги. 69 попадение е отбелязал и легендарният германски нападател Герд Мюлер, но според официалната статистика на УЕФА, той има по-малко голове, тъй като част от тях е отбелязал в турнира Купа на панаирните градове.

Испанският голаджия започна шоуто си още в 3-а минута, когато откри резултата. Вторият си гол Раул Вкара 13 минути след началото на второто полувреме на мача, а 3:0 за Шалке направи Хурадо в 68-а минута. Почетния гол за израелския тим отбеляза Шехтер в самия край на мача.

В другата среща от групата Лион победи Бенфика във Франция с 2:0. Джими Брианд откри резултата с попадението с в 22-а минута на мача, а крайното 2:0 оформи Лисандро Лопес в 52-а минута. Малко преди края на първото полувреме от игра за получаването на втори жълт картон бе изгонен аржентинският полузащитник Николас Гайтан.