Барса с резонна победа над Копенхаген, Меси вкара два (видео)

23:35
Испанският шампион Барселона победи датския първенец ФК Копенхаген в мач от 3-я кръг на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Кам Ноу" приключи при резултат 2:0 за каталунците.

В 4-а минута хубава атака на Барса бе завършена от Давид Вия, който стреля технично с десния крак, а топката срещна напречната греда на вратата на гостите. Максуел пропиля отлично положение след пас на Даниел Алвеш, но стражът на датчаните изби топката след шута на халфа на Барса. Меси имаше своята възможност в 17-а минута, когато негов удар с глава не бе достатъчно опасен. Все пак нисичкият аржентинец успя да открие резултата в 19-а минута на двубоя след страхотен изстрел с левия крак. В 38-а минута Меси вкара ново попадение след пас на Жерард Пике, но голът бе отменен заради спорна засада. До края на полувремето нямаше по-любопитни ситуации и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за домакините.

Втората част на двубоя отново започна с ритмичните и непрестанни атаки на Барселона, в който се подаваха множество пасове между офанзивните играчи на тима. В 58-а минута хубав пас на Алвеш изведе Меси в стрелкова позиция, но аржентинецът изпрати топката в аут. В следващите минути темпото на игра спадна значително, като действията се водеха предимно в центъра на терена. Копенхаген пропусна страхотна възможност за изравняване на резултата в 67-а минута, когато първо сенегалецът в Н\'Дой стреля много добре с десния крак, а топката се отби от напречната греда, след което пък Сантин не успя да насочи топката с глава към опразнената от Хосе Пинто врата. Давид Вия пък не успя да вкара от много чиста ситуация за Барса в 72-а минута, когато ударът му от близко разстояние бе отразен от стража на Копенхаген Виланд. Влезлият като резерва Педро Родригес стреля силно от средна дистанция в 83-а минута, но не достатъчно точно. В добавеното време Барса все пак вкара ново попадение, когато Меси получи топката във вратарското поле, овладя стабилно и от непосредствена близост оформи крайното 2:0 за каталунците.