Три от три за Челси в Шампионската лига след успех в Москва

21:18
Челси победи Спартак Москва с 2:0 като гост в двубой от група F на Шампионската лига.

Домакините започнаха по-добре мача и в първите петнайсет минути московчани пропиляха две стопроцентови голови възможности. Първо Комбаров получи шанс да шутира от точката на дузпата към вратата на "сините", но прати топката над напречната греда. След това Комбаров нахлу по левия фланг и остро центрира топката към Велитон, който веднага стреля, но Чех по брилянтен начин спаси.

В 23-а минута Никола Анелка бе потърсен с дълго подаване. Пареха изпревари французина и изчисти с глава, топката обаче попадна на крака на връхлитащия Юрий Жирков. Бившият футболист на ЦСКА Москва шутира от воле с левачката и едва не скъса мрежата на Спартак, откривайки резултата.

Двайсет минути по-късно Есиен проби през центъра и пусна пас по земя в коридор за Анелка, който си пое топката с левия крак, финтира защитник и след това прати топката в долния ляв ъгъл на Дукан за 2:0.

В 73-а минута резултатът за малко да стане класически. Саломон Калу навърза двама противници по дясното крило, нахлу в наказателното поле на домакините и от аутлинията подаде по земя за Есиен, който шутира от точката на дузпата, но топката премина встрани от дясната греда на Дукан.

Пет минути преди края Ашли Коул върна прекалено леко топката към вратаря Петър Чех, като нападателят на Спартак Велитон бе много близо до това първи да стигне до спорната топка, но Чех направи експертен шпагат и изчисти в тъч. В крайна сметка лондончани заслужено спечелиха визитата си на "Лужники".

С тази си победа възпитаниците на Карло Анчелоти събраха девет точки и вече са еднолични лидери в своята група. Спартак остава на втора позиция с шест спечелени точки.

Спартак Москва - Челси 0:2

0:1 Жирков 23-а мин
0:2 Анелка 43-а мин

Ето и стартовите състави на двата тима:

Спартак Москва: Дукан, Шешуков, Ибсон, Ари, Велитон, Паршивлюк, Макеев, Сучи, Парея, МакГийди, Комбаров

Челси: Чех, Иванович, А.Коул, Есиен, Микел, Малуда, Жирков, Ферейра, Калу, Тери, Анелка