Тотнъм и Юнайтед с нулево реми

21:27

Тотнъм и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят и завършиха при резултати 0:0 дeрбито по между си.

Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр за гостите в дербито срещу бившия си тим. Очаквано феновете на домакините не се отнесоха особено дружелюбни към футболиста на Бербатов, а и той беше видимо изнервен през първата част.

Домакините започнаха добре и се наложи в 8-а минута Ван дер Сар да спасява чудесен удар на Бентли. След това защитникът на "шпорите" Уудгейт се контузи и беше заменен принудително от Хъдълстоун.

Юнайтед също организира няколко опасни атаки, но чистите голови положения липсваха, въпреки високото темпо. Удар на Модрич с глава в 37-а минута можеше да застраши стража на "Червените дяволи", но топката не намери очертанията на вратата.

През второто полувреме Бентли отново тества Ван дер Сар, но вратарят отрази далечния му удар в 62-а минута. Рио Фърдинанд пък можеше да вкара за Юнайтед след корнер в 72-а минута, но изстрелът му с глава не намери рамките на вратата. Карик четири минути по-късно също имаше шанс да открие. Парк в 82-а минута стреля от разстояние, но Гомес изби. В ответната атака Модрич можеше да направи Ван дер Сар безпомощен, но нямаше късмет и ударът му мина над гредата. Стражът на Тотнъм Гомес отново извади своите в последната минута, когато изби шут на Гигс от пряк свободен удар.

Ето и съставите на двата отбора:

Тотнъм: Гомес, Чорлука, Доусън, Уудгейт, Асу-Екото, Ленън, Зокора, Джинас, Бентли, Модрич, Павлюченко;

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, О’Шей, Парк, Флетчър, Карик, Роналдо, Бербатов, Тевес;