Ливърпул се издъни срещу Хъл на \"Анфийлд\"

18:57

Най-титулуваният английски клуб Ливърпул не успя да победи Хъл Сити в двубой от 17-я кръг на Висшата лига. Срещата, играна на стадион "Анфийлд" завърши при резултат 2:2.

Учудващо за мнозина гостите от Хъл поведоха в резултата с 2:0. Още в 12-та минута Пол МакШейн отбеляза във вратата на Ливърпул. 10 минути по-късно Джейми Карагър си вкара автогол и мърсисайдци вече изоставаха с две попадения.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард взе нещата в свои ръце и в рамките на 8 минути от 24-та до 32-та вкара два гола, с което и изравни резултата за крайното 2:2.

По този начин "червените" поведоха с 2 точки пред Челси във временното класиране на Висшата лига, но тимът воден от Луиш Фелипе Сколари утре приема Уест Хям на "Стамфорд Бридж".