Щутгарт изравни на Байерн в последната минута, Домовчийски с гол за Херта

18:33

Байерн Мюнхен завърши 2:2 при гостуването си на Щутгарт и ще пренощува на първо място в германската Бундеслига. Кедира изведе домакините напред в 45-а минута, но Боровски изравни за "баварците" 3 минути след подновяването на играта. Лука Тони в 66-а минута вкара втори гол за Байерн, но Кедира отбеляза за Щутгарт в последната минута и оформи крайното 2:2.

Байер Леверкузен се провали у дома срещу Енерги Котбус и завърши 1:1. В 77-а минута Ролфес изведе "аспирините" напред, но гостите изравниха с гол на Шао в 90-а.

Херта победи Карлсруе с 4:0 и излезе на трета позиция. Нику вкара за отбора от Берлин още в 8-а минута, а българският нападател Валери Домовчийски отбеляза второто попадение в 74-а минута. Листенбергер направи успеха на Херта класически в 86-а минута, а Рафаел оформи разгрома на гостите в 88-а минута.

1:1 Вихнярек (59)

Утре е последният мач от кръга между Хофенхайм и Шалке, като при победа или равен домакините ще зимуват на върха в Бундеслигата.