Черно море надви Славия в драматична битка

16:54
Черно море победи Славия като домакин с 3:2 в драматична среща от 10-я кръг на "А" група.

Двата тима направиха истински спектакъл на стадион "Тича", като в крайна сметка "моряците" триумфираха.

Първият гол падна едва в шестата минута, след като с бърза атака и финален удар на Дани Георгиев Черно море поведе с 1:0. Само няколко минути след началото на първото полувреме Славия успя да изравни резултата, след Виктор Генев реализира подаване от Илиев. В 57-а минута Славия успя дори да поведе, след като Галин Иванов стреля от седем-осем метра, след грешка на защитата на Черно море и топката се отби в лявата греда, и влетя във вратата. В 69-а минута обаче резултата отново беше равен след попадение на Георги Илиев, който вкара от десет метра. В срещата се видяха и червени картони, след като Галин Иванов и Адемар се спречкаха за топка и това стигна до грозни сцени, заради които съдията изгони и двамата футболисти от мача.

Победата за Черно море дойде в 89-а минута, след като Сашо Александров засече с глава топка от пряк свободен удар.