Хулигани провалиха Италия - Сърбия, вратар на балканците ранен (видео)

23:05
Евроквалификацията между Италия и Сърбия, която днес трябваше да се играе на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа, бе прекратена в 12-а минута заради гостуващите фенове.

Всичко започна няколко часа преди началото на двубоя, когато сръбски хулигани нападнаха автобуса, който превозваше техните любимци до стадиона. Стъклата на возилото са били изпочупени, като целта на атаката е бил вратарят на Партизан Владимир Стойкович. Стражът допусна леки голове в петък, когато "белите орли" изненадващо загубиха домакинството си на Естония с 1:3 и това бе причината феновете на балканците да го целят с факли.

Напомняме ви също така, че Стойкович е мразен от феновете на Цървена Звезда, които не могат да преглътнат факта, че техен юноша и доскорошен идол, се съгласи да играе в кръвния враг Партизан.

Въпреки шока, който преживя отборът на Сърбия, те бяха готови за началото на сблъсъка с "адзурите", но гостуващите фенове започнаха да вандалстват, като счупиха преградните стени на техния сектор, конфронтираха се с противниковите фенове и наводниха терена с факли.

Двубоят започна с 40 минути закъснение, но в 12-а минута шотландският рефер Крейг Томпсън прекрати срещата, тъй като сръбските фенове започнаха да целят италианския вратар Франческо Вивиано с факли.

Очаква се "адзурите" да получат служебна победа с 3:0.