Селтик с първа победа в последния мач

11:06
Първата победа за Селтик дойде в последния мач от група "Е" на Шампионската лига. "Детелините" се наложиха над испанския Виляреал с 2:0 в мач игран с Шотландия.

Головете за домакините бяха реализирани през първата част от Шон Малоуни в 14-та и Ейдън МакГийди в 45-та минути. Виляреал игра близо час с човек по-малко, след като за получаването на червен картон бе изгонен Гилермо Франко в 36-та минута.

Въпреки загубата Виляреал остана втори с 9 точки след Манчестър Юнайтед и продължава на осминафиналите, а Селтик не успя да се класира за Купата на УЕФА като завърши на последно място с 5 точки.

"Постигнахме заслужена победа. За съжаление обаче пропуснатото от предишните срещи в групата се оказа фатално и отпадаме от Европейските турнири", заяви треньорът на Селтик Гордън Страхан.