Обзор на Шампионската лига (видео)

11:24
Обзор на Шампионската лига  (видео)

Снощи се изиграха последните осем срещи от груповата фаза на Шампионска лига. Отборите, които продължават на 1/8-финалите в турнира вече бяха ясни, но борбата за първото и третото място в групите бе все още актуална.

Във вторник се изиграха останалите срещи от 6-я кръг на груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир в Европа, а жребият за осминафиналната фаза на надпреварата ще бъде теглен на 19 декември.

Двубоят между френския и германския шампион в пряка битка за първото място в групата ни предложи доста емоции. Байерн Мюнхен поведе с 3:0 още преди почивката, а точни за баварците бяха Мирослав Клозе в 11-та и 37-та минута и Франк Рибери в 34-та минута.

През втората част отборът на Олимпик Лион бе на крачка от обрата, след като Сидни Гову в 52-та и Карим Бензема в 68-та минута намалиха на 3:2. В последствие домакините от Лион имаха няколко много добри възможности за изравняване на резултата, но така и не достигнаха до ново попадение във вратата на Байерн.