Майорка препъна Барса на \"Камп Ноу\"

21:55
Шампионът Барселона не успя да победи Майорка като домакин в мач от 6-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Камп Ноу" приключи при резултат 1:1.

Каталунците поведоха в резултата след хубава триходова акция между Даниел Алвеш, Педро и Лионел Меси, която бе завършена от аржентинската звезда за 1:0 в 18-а минута. Отборът на Майорка обаче съумя да изравни резултата две минути преди края на първото полувреме, когато след изпълнение на корнер най-съобразителен бе нападателят на гостите Емилио Нсуе, който вкара с глава за 1:1.

През второто полувреме на мача Барселона очаквано упражни сериозен натиск, но в крайна сметка отборът на Майорка не допусна ново попадение във вратата си и срещата завърши наравно.

Така Барса остава на 3-о място във временното класиране на Примера с 13 точки, а Майорка се изкачва на 9-а позиция с 8 точки.