Борусия тупна Байерн, Леверкузен и Вердер с реми

20:54
Отборът на Борусия Дортмунд победи Байерн Мюнхен с 2:0 в едно от дербитата на 7-я кръг на германската Бундеслига.

Първото попадение в срещата отбеляза парагвайският нападател на домакините Лукас Бариос, който се разписа седем минути след началото на втората част. Крайното 2:0 за Борусия оформи Нури Сахин в 69-а минута.

В друг интересен мач от днешната програма, отборите на Байер Леверкузен и Вердер Бремен завършиха при резултат 2:2.

Мачът започна с гол в 16-а минута на нападателя на домакините Патрик Хелмс, като при резултат 1:0 за "аспирините" завърши първото полувреме. В началото на втората част обаче Вердер поведе в резултата, като последователно в 53-а и 62-а минута се разписаха Уго Алмейда и Марко Марин. Крайното 2:2 оформи швейцарският нападател на домакините Ерен Дердьок в 78-а минута.