Сити излезе на 2-о място във Висшата лига

17:54
Отборът на Манчестър Сити победи гостуващия Нюкасъл с 2:1 в мач от 7-я кръг на първенството и зае 2-о място във временното класиране.

Аржентинският нападател Карлос Тевес даде преднина на "гражданите" след точно изпълнена дузпа в 18-а минута на мача. Това бе негово пето попадение за сезона. Само 6 минути по-късно обаче,сънародникът му Йонас Гутиерес изравни за 1:1.

Крайното 2:1 за Манчестър Сити оформи младият английски национал Адам Джонсън в 75-а минута след плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата и така донесе ценната победа за своя тим. Джонсън беше на терена само от три минути, когато вкара втория гол във вратата на "свраките".