Рубин и Барса не се победиха, след като си вкараха по веднъж от дузпа

21:08
Отборът на Рубин Казан завърши наравно като домакин  с испанския шампион Барселона в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят приключи при резултат 1:1.

Срещата започна с игрово и териториално предимство на Барселона, като в първите 5-а минута бяха създаде две хубави атаки, но без реална опасност за гол в руската врата. Като цяло в началото на мача Барса контролираше играта в познатия ни стил с много подавания в противниковата половина. Напечено стана в 13-а минута, когато клиновиден пас на Давид Вия изведе Педро в стрелкова позиция, а младият нападател на каталунците технично прехвърли стража на Рубин, но топката срещна напречната греда и отказа да попадне в мрежата. Вия имаше своя шанс в 26-а минута, но изстрелът му от въздуха с левия крак мина в страни от целта. При една от редните домакински атаки обаче в 29-а минута Даниел Алвеш извърши нарушение в собственото си наказателно поле и Рубин получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Кристиян Нобоа, който със силен шут откри резултата. До края на първото полувреме Барса продължи да атакува настоятелно, но не стигна до чисто голово положение.

Картинката от първото полувреме се пренесе и през второто, като Барса продължаваше с монотонните си акции, който набутваха съперника в неговото поле, но така и не бяха създадени голови положения. В 58-а на мача Андрес Иниеста бе съборен от двама бранители на Рубин в наказателното поле и за втори път в този двубой бе маркирана дузпа. Зад топката застана Давид Вия, който макар и несигурно, реализира за 1:1. Малко по-късно на мястото на Хавиер Масчерано за гостите в игра влезе Лионел Меси. Нисичкият аржентинец раздвижи значително играта на своя тим, а в 75-а минута едва не вкара след изпълнение на пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Ружиков. Страхотна възможност да излязат напред в резултата имаха домакините в 87-а минута. Тогава влезлият като резерва Обафеми Мартинс стреля от близко разстояние с глава, но Виктор Валдес спаси със сетни усилия. До края не падна ново попадение и мачът завърши наравно.

Стартови състави:

Рубин Казан: Ружиков, Ансалди, Навас, Салуквадзе, Рязанцев, Муравски, Нобоа, Келешин, Бочети, Карадениз, Корниленко

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Шави, Масчерано, Бускетс, Максуел, Иниеста, Педро, Вия

Рубин Казан - Барселона 1:1
1:0 - Нобоа, 30\', д.
1:1 - Вия, 59\', д.

► В другия мач от тази група Панатинайкос загуби като домакин от ФК Копенхаген с 0:2.