Аякс и Милан поделиха точките в здрав мач

23:33
Аякс и Милан завършиха наравно 1:1 на "Амстердам арина" в среща от груповата фаза на Шампионската лига.

В първите двайсетина минути темпото не бе особено високо, като двата отбора доста предпазливо разиграваха в центъра и затова и отсъстваха чистите голови положения.

В 22-а минута обаче, домакините избухнаха. Луис Суарес получи топката на границата на наказателното поле и прокара топката през краката на Неста, нахлувайки в пеналта на "росонерите". Звездата на амстердамци стигна до аутлинията, преди да подаде с левия крак към Ем Хамдауи, който чакаше на границата на малкото наказателно. Стрелецът стигна до топката, обърна се и със силен шут под напречната греда изведе холандците напред в резултата.

В 29-а минута Милан получи уникална възможност да изравни. Зеедорф с перфектен пас изведе Робиньо сам срещу вратаря. Бразилецът имаше цялото време на света да си нагласи топката и да преодолее Стекеленбург, но въпреки това бившият футболист на Сантош стреля покрай дясната странична греда на Аякс.

Пет минути по-късно отново Зеедорф прояви страхотната си класа, пускайки пас по конец за Ибрахимович, който изпревари двама защитници на Аякс и след това с мощен шут матира Стекеленбург - 1:1.

През втората част Аякс имаше териториална инициатива, но не успя да да отбележи втори гол. Милан пък бе близо до победата в 82-а минута, когато резервата Кевин Принс Боатенг от чиста позиция стреля във вратаря Стекеленбург. В крайна сметка двата тима си поделиха точките.