Левски взе своето от Берое и оглави класирането в \"А\" група

22:39
Отборът на Левски победи Берое в мач от 8-я кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" приключи при резултат 2:1 за "сините", които след тази среща оглавиха еднолично класирането в родния ни шампионат.

Срещата започна равностойно, като в първите минути нито един от отборите нямаше явно предимство в играта. в 8-а минута хубав пробив на Йовов по дясното крило завърши с добро центриране, но отбраната и вратарят на Берое се справиха с общи усилия и предотвратиха опасността. Малко по-късно Берое отвърна с две хубави атаки, но и при двете не се стигна до качествен завършващ удар към Георги Петков. В 18-а минута Гара Дембеле нанесе опасен удар с глава, но топката мина в страни от вратата на Беоре. Три минути по-късно обаче Йовов даде добро извеждащо подаване на Дембеле, който напредна добре и с левия крак преодоля Карамфил Илчев за 1:0 за Левски. Веднага след това отново Гара Дембеле се озова на стрелкова позиция, но този път нападателят на "сините" нямаше късмет. Точно в 34-а минута обаче Берое стигна до изравнително попадение, след като Петър Димитров получи подаване зад отбраната на "сините" и с техничен удар преодоля Петков за 1:1. Само две минути по-късно обаче Христо Йовов напредна добре през средата на терена и след като не беше спрян от играч на гостите отправи удар с десния крак, който се превърна в гол за 2:1 за Левски. До края на първото полувреме не бяха отбелязани нови попадения.

Началото на втората част на мача започна с домакински натиск, но левскарите не успяха да създадат чисто положение за гол. Това обаче сториха гостите в 52-а минута, когато след много добра флангова акция от дясно, Евгени Йорданов стреля с глава, но топката мина покрай целта. След това влезлият като резерва дебютант за Левски Андвеле Слори стреля на два пъти, но без успех. Точно в 61-а минута отново Слори се озова на чиста стрелкова позиция, но диагоналният му изстрел с десния крак не бе достатъчно точен. Пет минути по-късно хубаво взаимодействие между Тасевски и Жоазиньо завърши с опасен изстрел на бразилеца, но Илчев изби топката. В следващите минути играта се изравни, като действията се водеха преднина в средата на терена. В 87-а минута след грешка в "зелената" отбрана, Гара Дембеле остана сам срещи стража на гостите, но не успя да го преодолее и резултатът се запази непроменен. След това и Жоазиньо стреля опасно, но отново Илчев спаси вратата си от нов гол. Една минута преди края на мача Слори изведе Дембеле на стрелкова позиция, но за пореден път в този мач французинът направи пропуск. Така Левски спечели срещата и оглави класирането в "А" група.