\"Моряците\" с класическа победа над Сливен

18:03
Черно море победи Сливен с 3:0 като домакин в мач от 8ия кръг на "А" група.

На стадион "Тича" съдбата беше повече от благоразположена за домакините, след като още в 3-а минута Явор Иванов си отбеляза автогол. След центриране на Юруков, Димов игра с глава, а вратарят не успя да стигне до топката, която беше изпратена от Иванов в собствената му врата. Като цяло Черно море доминираше в срещата, а играчите на Сливен имаха редки и неуспешни възможности.

Второто полувреме отново започна под диктовката на моряците и още в 51-а минута Юруков отбеляза второ попадение за "моряците" от пряк свободен удар. Третият гол за домакините падна в 71-а минута, след като Танко Дяков направи 3:0 след центриране отляво с глава.

Заради наказанието на Велизар Попов, Стефан Генов води Черно море от пейката.

Малко по-късно днес Левски посреща Берое на стадион "Георги Аспарухов".