Вила триумфира на \"Молиню\" при дебюта на Улие, Хески с победен гол

17:57
Астън Вила победи Уулвърхямптън като гост с 2:1 при дебюта на Жерар Улие като наставник на бирмингамци.

Емил Хески в 88-а минута донесе първия успех навън за тима си през сезона във Висшата лига.

"Вълците" бяха по-активният отбор през първата част и създадоха 2-3 опасности пред вратата на Вила. Защитата на домакините обаче се пропука в 25-а минута, когато Стюърт Даунинг отблизо след центриране отдясно засече топката във вратата на Уулвс за 1:0. До края на първата част Вила успя да задържи крехкия си аванс, въпреки опитите на противника да изравни.

След почивката натискът на "вълците" се усили. Футболистите на Мик Макарти опитваха с центрирания от фланговете на стигнат до опасности пред вратата на гостите и успяха да създадат няколко мелета, но нищо повече. В 61-а обаче Уулвърхямптън изравни. Джарвис центрира отляво и топката попадна във вратата, като вина за гола определено имаше Брад Фридъл. След попадението Вила се активизира и на два пъти сериозно застраши Ханеман. Двубоят завърши с натиск на Уулвс и опити за победно попадение, но точно тогава Емил Хески се възползва от чудесно центриране и в 88-а минута вкара с глава за 2:1.