Черноморец Поморие изтръгна победа от Брестник

14:47

Воля и несломим дух помогнаха на младите футболисти от Черноморец Поморие да изтръгнат победа с 1:0 над гостите от Брестник 1948 Пловдив. Единствения гол в мача от 8-я кръг на първенството в източна "Б" група вкара Васил Калоянов от дузпа в 80-а минута. Таранът влезе като резерва три минути по-рано. Самият той проби и беше фаулиран за наказателния удар, но в 85-а минута получи тежка контузия и напусна принудително.

Поморийските "акули" доминираха през целия мач, ала направиха поредица от пропуски, преди Калоянов да донесе трите точки. От чисти позиции мрежата не можаха да поразят капитанът Любомир Божинов и Бранимир Костадинов до почивката, както и Пламен Димов и Георги Чакъров след нея.

С актив от 19 точки възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев продължават да оглавяват класирането в Източна "Б" група и на 9 октомври гостуват на Черноморец Балчик в дербито на 9-я кръг. Тимът от Балчик е втори в таблицата с 15 точки.