Юнайтед огъна \"железата\", гол фен приветства дебюта на Бебе

23:37
Манчестър Юнайтед победи Скънторп с 5:2 като гост в мач от 3-я кръг на Карлинг Къп и се класира за следващата фаза от турнира.

Двубоят започна равностойно и домакините по нищо не отстъпваха на именития си съперник. В 10-а минута Кушчак трябваше да се намесва решително сред удар по посока на вратата си. Пет по-късно отново стражът на "червените дяволи" изби опасен шут на противников играч. Личеше, че в тази си формация футболистите на Юнайтед не са сработени и по-опасните атаки бяха организирани от "железата". В 19-а минута Джош Райт със страхотен шут от границата на наказателното поле материализира превъзходството на Скънторп. Само четири по-късно обаче Гибсън изравни с чудесен гол. Футболистът на гостите получи извеждащ пас отдясно и технично прехвърли стража на домакините за 1:1. Юнайтед заигра по-добре, но въпреки това в 32-а минута Бърн имаше шанс за втори гол. Ударът му с глава обаче мина над вратата. В 36-а "червените дяволи" стигнаха до пълен обрат. Парк получи добро подаване отдясно и подаде към Смолинг, който отблизо вкара за 2:1. Пет по-късно Кушчак се намеси доста неумело и избитата от него топка за малко не попадна във вратата му. В 45-а минута Македа след центриране на Ернандес би неточно с глава от чиста позиция. Секунди след това Нолан шутира към Кушчак, но вратарят на Юнайтед боксира.

В началото на второто полувреме "червените дяволи" убиха интригата само в рамките на няколко минути. В 49-а Майкъл Оуен бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля за 3:1. Пет по-късно Парк с плътен удар по земя отбеляза трети гол. В 65-а минута Ернандес подаде на Кико Македа, но младокът от няколко метра би право в ръцете на вратаря. В 71-а обаче Оуен отбеляза втория си гол в срещата за 5:1. В 74-а дебют за Юнайтед направи Бебе, а в същия момент на терена нахлу гол фен и предизвика усмивки у играчи, фенове и треньори. В 85-а минута Кушчак извади опасен шут от пряк свободен удар. В 90-а Скънторп за втори път превзе вратата на Юнайтед. Улфорд бе точен за крайното 2:5.

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Фърдинанд, Браун, Смолинг, Рафаел Да Силва, Андерсон, Джи Сунг Парк, Гибсън, Оуен, Ернандес, Македа

В останалите мачове:

Челси - Нюкасъл 3:4
Астън Вила - Блекбърн 3:1
Уигън - Престън 2:1
Уест Бромич - Манчестър Сити 2:1
Ливърпул - Нортхямптън 1:1 в редовното време, 2:2 след продължения, 4:2 за Нортхямптън при дузпите