Две дузпи помогнаха на Арсенал да надвие Тотнъм

00:14
Арсенал победи Тотнъм с 4:1 на "Уайт Харт Лейн" след продължения в среща от третия кръг на турнира за Купата на Лигата.

След спокойни първи минути, "топчиите" избухнаха и благодарение на една блестща комбинация те откриха резултата в 15-а минута. Росицки изведе по лявото крило Уилшър с пас по земя, младокът веднага центрира остро в зоната между отбраната и вратарят на Тотнъм. Хенри Лансбъри очакваше паса и измъквайки се зад гърба на защитниците на домакините, той протегна крак и прати топката в мрежата - 0:1.

Тотнъм трудно достигаше до опасности пред вратата на "артилеристите" преди почивката и Хари Реднап пусна Роби Кийн в игра, за да освежи своето нападение.

Само четири минути след началото на втората част Кайл Ноутън пусна извеждащ пас за Роби Кийн зад гърба на защитата на Арсенал, нападателят стигна до топката, видя, че страничният рефер не вдигна флагчето си и с премерен удар с долния ляв ъгъл на Фабиански ирландското острие изравни резултата. Тотнъм стигна до равенството, но на повторенията след гола се видя, че Кийн е бил в стопроцентова засада.

До края на второто полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол и изходът на двубоя щеше да се решава в продължения. В последните десетина минути на редовното време "топчиите" бяха упражнили сериозен натиск пред вратата на Плетикоша, пропускайки няколко чисти голови положения. "Топчиите" стартираха на високи обороти и първото продължение. Самир Насри нахлу в наказателното поле на домакините и бе повален от своя сънародник Себастиан Басонг. Лий Пробърт бе категоричен - дузпа за Арсенал. В тази ситуация може да се каже, че реферът до някаква степен направи компенсация за гола от засада, който "шпорите" вкараха в началото на втората част. Насри застана зад топката и хладнокръвно преодоля Плетикоша - 1:2.

Само три минути по-късно Шамак получи пас в пеналта на "шпорите", но бе дръпнат от младия Коукър. Съдията прецени, че и в тази ситуация "артилеристите" заслужават дузпа. Насри стреля в долния ляв ъгъл на Плетикоша за 1:3.

Тези два бързи удара тотално зашеметиха футболистите на Тотнъм, които не успяха да се възстановят от шока до края.

За да стане вечерта още по-тъжна за феновете на "шпорите" в 15-а минута на първото продължение Уилшър пусна пас в коридор за Аршавин след бързо изпълнен фаул. Руснакът бързо навлезе в наказателното поле на домакините, стреля с левия крак по диагонала и неспасяемо прати топката в долния ляв ъгъл на Плетикоша, за да оформи крайното 1:4.

Така Арсенал постигна заслужена победа над своя градски съперник и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Тотнъм: Плетикоса, Есу-Екуто, Басонг, Ноутън, Стивън Коукър, Бентли, Паласиос, Ливърмор, Кордейро Сандро, Джовани Дос Сантош, Павлюченко

Арсенал: Фабиански, Коншелни, Джуру, Ебуе, Гибс, Росицки, Насри, Денилсон, Уилшър, Ландсбъри, Вела