Барса победи Атлетико на \"Висенте Калдерон\", контузиха Лео Меси

21:50
Отборът на Атлетико Мадрид загуби от шампиона Барселона в дербито от 3-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Висенте Калдерон" приключи при резултат 2:1 за гостите.

Още във 2-а минута на срещата каталунците създадоха добра атака, като първо Меси напредна през центъра, подаде на Вия, но испанецът не успя да върне топката към съотборника си в наказателното поле на домакините. Първият удар за Атлетико дойде в 10-а минута, когато от средна дистанция стреля Диего Форлан, но Валдес улови сигурно. Барса обаче поведе в резултата в 13-а минута, когато първо Давид Вия нацели страничната греда, топката попадна в Педро, който изведе Меси на стрелкова позиция и аржентинецът с технично отиграване направи 1:0 за своя тим. През следващите 10-тина минута играта се пренесе в центъра на терена, като по-често с топката играеха гостите. В 24-а минута много добро центриране на Алвеш не бе оползотворено от Меси, след като на аржентинеца не достигна една крачка, за да отправи хубав удар. Само минута по-късно Атлетико Мадрид изравни резултата. Тогава след центриране от корнер с глава се разписа Раул Гарсия. Радостта за домакините трая само 7 минути, защото в 32-а минута след центриране на Меси от корнер, Жерард Пике показа завиден за бранител контрол над топката, след което разстреля с десния крак стража на домакините за 2:1 за каталунците. До края на полувремето на се случи нищо по-интересно и двата отбора се оттеглиха на почивката.

Три минути след началото на втората част вратарят на Атлетико Де Геа последователно отрази много опасни изстрели на Шави и Педро. В 51-а минута отново Де Геа предотврати трето попадение във вратата си след изстрел с глава на Меси, но при ситуацията бе отсъдена засада. Каталунците създадоха страхотна многоходова атака в 59-а минута, но Педро не успя да отправи добър завършващ удар. На свой ред Атлетико опита да организира продължителни нападения, но играчите на Кике Санчес Флорес не стигаха до голово положение. Давид Вия пропиля много добра възможност за Барса в 73-а минута, когато бе останал сам срещу Де Геа и стреля неточно с левия крак. В това положение испанецът имаше възможност да подаде към непокрития Меси. Малко по-късно отново Вия пропусна от чисто положение, след като бе изведен на стрелкова позиция от Шави. Веднага след това нападателят бе заменен на терена от Сейду Кейта. В 80-а минута домакините имаха възможност да изравнят резултата, но опасният изстрел на Рейес за малко не попадна във вратата на Виктор Валдес. В добавеното време на мача Томас Уйфалуши извърши грубо нарушение срещу Лео Меси, за което получи директен червен картон. Аржентинецът бе изваден от терена на носилка, като по първоначални данни ще отсъства от игра около две седмици. Така Барселона спечели гостуването си на Атлетико Мадрид.

Стартови състави:

Атлетико Мадрид: Де Геа, Уйфалуши, Переа, Годин, Домингез, Асунсао, Гарсия, Шимао, Рейес, Форлан, Агуеро

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Милито, Максуел, Бускетс, Шави, Иниеста, Педро, Меси, Вия

Атлетико Мадрид - Барселона 1:2
0:1 - Меси, 13\'
1:1 - Гарсия, 25\'
1:2 - Пике, 32\'