Юве възкръсна и вдигна гарда с четворка в Удине

17:57
Ювентус победи Удинезе с 4:0 като гост в мач от 3-я кръг на Серия "А".

След слабото начало на сезона, "бианконерите" най-накрая изиграха силен мач и заслужено се поздравиха с успеха.

Двубоят започна в много добро темпо и в 3-а минута Милош Красич отправи опасен удар, но стражът на "зебрите" изби. Играта бързо се пренасяше от едната вратата към другата. Красич и Фабио Куалярела пробваха далечни удари, които обаче минаха над вратата. "Старата госпожа" постепенно наложи леко надмощие, но в 10-а минута реферът спря голова атака на гостите с несъществуваща засада. Пет по-късно Алексис бе изведен сам срещу Сторари, но се забави, защитниците го застигнаха и предотвратиха опасността. В 17-а минута Юве поведе. Дел Пиеро центрира и след меле в полето на Удинезе централният защитник Леонардо Бонуци прати топката в мрежата. В 20-а минута хубав удар на Дел Пиеро бе отразен от вратаря на домакините. Три по-късно Красич бе изведен добре отдясно, подаде към Куалярела, който технично с петичка покачи на 2:0. След попадението само в рамките на няколко минути Юве на два пъти принуди стража на "зебрите" да се намесва решително. "Бианконерите" леко свалиха темпото, но продължиха да бъдат много опасни на контри. В 43-а минута Красич за пореден път остана сам на фланга, центрира в полето на Удинезе, където Куалярела се размина, но топката попадна на волето на Клаудио Маркизио, който за трети път опъна мрежата на домакините.

В началото на втората част "зебрите" опитаха натиск, но защитата на Юве се справи, а по-изгодните ситуации отново в полза на гостите. Двубоят се развиваше изцяло по вкуса на "старата госпожа" и в 76-а минута Винченцо Якуинта с плътен удар по земя от границата на наказателното поле вкара четвърти гол за своите.