\"Черна котка\" мина път на Арсенал в невероятен мач (видео)

21:26
Съндърланд успя да изкопчи точка като домакин на Арсенал в среща от петия кръг на английската Висша лига. Двубоят бе изпълнен с драматични моменти и завърши при резултат 1:1.

След равностойни първи десетина минути играчите на Арсенал се възползваха от глупава грешка в отбраната на "черните котки" и откриха резултата.

В 13-а минута Антон Фърдинанд бе пресиран от Сеск Фабрегас в своята половина. Бранителят реши с всичка сила да изчисти топката напред, но уцели крака на капитана на Арсенал, топката направи изненадваща парабола и влетя в мрежата на домакините 0:1. Фабрегас бе в прегръдките на своите съотборници, но за негово съжаление при съприкосновението му с топката той изкълчи левия си глезен и в 28-а минута бе принудително заменен от Росицки.

Малко, след като откриха резултата, "топчиите" претендираха и за дузпа в ситуация, в която Фърдинад явно игра с ръка в своето наказателно поле. Реферът остана безмълвен за воплите на лондончани в тази ситуация. Иначе след гола на гостите, северняците бяха по-активният отбор на терена и с безкрайни остри центрирания към Бент и Уелбек те тормозеха френската двойка централни защитници на Арсенал. До почивката възпитаниците на Стив Брус не успяха да стигнат до изравняване.

През втората част "топчиите" изглежда се посъбудиха и бързо създадоха две стопроцентови голови възможности, които бяха пропилени от Аршавин и Шамак.

Домакините също не се бяха примирили със загубата и ентусиазирано търсиха изравнителен гол. Техните амбиции бяха подпомогнати в 55-а минута, когато Алекс Сонг получи втори жълт картон и напусна терена.

"Артилеристите" сякаш се вдъхновиха от неравностойната ситуация, в която попаднаха, и започнаха да комбинират с повече лекота и увереност.

Петнайсет минути преди края на мача главният съдия Фил Дауд отсъди дузпа за гостите, след като Насри бе изритан в глезена, докато нахлуваше в пеналта на "черните котки". Росицки застана зад топката, но шутира над вратата на Съндърланд.

Играчите на Съндърланд се хвърлиха в отчаян натиск до края на срещата и в 94-а минута след едно меле в малкия пеналт на гостите топката достигна до Дарън Бент и той отблизо разстреля Алмуния с мощен шут точно под напречната греда. Така "черна котка" мина път на Арсенал и възпитаниците на Венгер не успяха да изместят Челси от първото място във временното класиране на Висшата лига.

Съндърланд: Минолет, Онуоха, Фърдинанд, Елмохамади, Брамбъл, Ричардсън, Малбранк, Хендерсън, Риверос, Уелбек, Бент

Арсенал: Алмуния, Клиши, Саня, Кошчиелни, Скилачи, Сонг, Фабрегас , Насри, Аршавин, Уилшър, Шамак

RosickyBoy
19.09.2010 20:54

Ето и моя коментар за мача - никой не дава нищо даром - 1 гол за Фабрегас .. съдията да ходи съдийства на Не се сърди човече .. пълен олигофрен .. - първия жълт картон на Сонг беше измислен .. даже нарушение нямаше ... Относно тези деца, фенове на Арсенал от месец или айде - 2 .. не оплювайте Росицки, защото той е най-добрия чешки футболист за всички времена, а и надали някой ще повтори неговите постижения и умения .. изгледайте поне 2 мача с него и тогава говорете .. тоя Клиши да отиде заедно със Фил Дауд като втори съдия на Световното по не се сърди човече .. Футбола не е за него .. грешките му не са 1, не са 2, не са 10 ... Денилсон в добавеното време бе изведен прекрасно, той шутира, но имаше корнер .. кой обаче да го даде .. сляпи хора има на тоя свят ... при ситуацията с гола на Съндерланд мога да кажа 3 неща 1. Бент Е В ЗАСАДА ! И ТОЙ ВЛИЯЕ НА ИГРАТА => по теорема втора трябва да се отсъди такава засада .. той отвлича вниманието на зашитник на Арсенал .. 2. Гиан ИГРА С РЪКА ! Но кой да види .. жалко нали .. 3. Клиши да ходи да играе Counter Strike едно в едно с бот на Easy .. с ножка да го пусне обаче .. това е много важно .. Е .. това е от мен .. Go Go Gunners ... *smile*

stisho1
19.09.2010 03:01

за кво ревете за продължението като гола падна в 94:11 секунда така че феновете на арсенал търсят в всичко оправдание за изключително слабата игра на свойте любимци, вкараха щастлив гол после Росицки прати топката в космоса от дузпа аз не разбирам какво искате повече, съдията да ви я сложи пред гол линията и да я вкарат *smile*

Unbeatable_fen
19.09.2010 01:01

абе хора немога да разбера защо тоз садия казва 4 минути продалжение и остава още 1 минута след добавеното а за ма4а нищо правят си 1-1 не е толко зле на този стадион играят негостоприемно така 4и ... и 4Елси ще се издани все някога вярно камоли ще е този крьг но другия е твьрде вероятно имат ма4 с Сити

deadpoet
18.09.2010 23:40

Арсенал не прави нищо по-различно мога да ти кажа. 6-0 Блякпул,4-1 Болтън,6-0 Брага... Това са отбори равностойни на тези , на които и Челси има вкарва над 3 гола... Арсенал се оправя с тези отбори не се безпокой *wink*

play_for_fun7
18.09.2010 23:30

Gogata85 - ще ги видим и Арсенал и Юнайтед и Ливърпул какво ще направят срещу тея отбори *wink* стига сте ревали че в началото програмата е такава *sick*

gunner_111
18.09.2010 23:28

xaxaxaax (rofl) *lol* i и видео сложили,ама кат бием нема нищо *thumb_up* *lol* (rofl)

Gogata85
18.09.2010 23:27

стига сте се заяждали де *sad* един мач е това в началото на сезона. нищо ама абсолютно нищо не е решено. тея челси извадиха късмет с лесни съперници в началото и да трупат точки но и тяхното време ще дойде да губят. и пак за съдии се говори. не разбирате ли че това не е България. тук съдиите са хора и грешат и това е част от играта.наслаждавайте се на прекрасният футбол които предлага висшата лига подкрепяйте любимият отбор и не се обиждайте за глупости. *beer*

gopencet0
18.09.2010 22:59

dark1to как няма да се сетиш като то сьщото *lol* мен само че не ми искаха адрес ами ме питаха от кой клуб играя *lol* после се срещнахме с един от "биячите" в един клуб и ся сме много добри приятели, но както и да е

deadpoet
18.09.2010 22:56

Доколкото виждам аз съм споменал имената на всички играчи на Арсенал ,които взеха участие в тоя мач, НО ти започна да се заяждаш още с първия си коментар. Така че ти си тоя дето не си гледа в чинията , ами ходи и пише глупости в мачовете на другите отбори , не е ли така ?????

red_devil17
18.09.2010 22:46

Точно от т'ва тръгна спора бе сладурче , спокойно само недей да нареждаш . Въпроса е там вие феновете на Арсенал да търсите грешките на ВАШИЯ отбор , а не постоянно да се споменава името на дуг отбор , който няма нищо общо с дадения мач и да се ругае ! Ако всички имаха твоето мислене , нямаше и да има толкова безмислени спорове , но те не са виновни че нямат мозък ! Молбата ми просто към Вас е да гледата във вашата чиния , а не в чуждата нищо друго . Станалото , станало може няколко пъти миналия сезон да са ни подпирали , но прекалено много се спекулира със това !

deadpoet
18.09.2010 22:41

Ей red devil боклук такъв , на вас съдиийте никога не ви го набиват в последните минути нали бе ?! 95-та мин , ако не се лъжа беше , а продължението 4-ри минути , кфо е това *angry* Сонг изключително лошо игра , изобщо няма до го оправдавам със спорен втори жълт картон , нека се научи. Аршавин пък нека да потърка малко пейката щото и на него много му стана вече да пропуска. За мене този мач единствено Алмуния,Косиелни,Насри и Шамак играха както трябва.. може би и Джаки , който ще трупа опит и занапред. Денилсон сякаш си връща старата форма от сезон 2008/09 година , през който игра на изключително ниво. За другите какво да кажа - трагедия, без Скилачи , който изчистваше много топки , но все още не е свикнал, но останалите в лицето на Аршавин,Росицки,Клиши,Сонг и донякъде Саня бяха за някой пропаднал отбор , честно.Да се стягат , но точно такъв тип мач исках мног да спечелим ама

manol66
18.09.2010 22:24

а щом спомена обор сигурно имаш предвид котурата в която живееш цинго всеки втори мангал е георги

manol66
18.09.2010 22:18

нямам нищо против никои друг отбор просто си говорим за Арсенал нашия отбор и разни чикиджии радостни от грешната стъпка на нашия отбор ги удря на поетизъм а за съдииството един път просто нямам думи

chelsea18
18.09.2010 22:14

Играх го 2ка *sick* Арсенал са жалък смешен отбор Съндърланд им скриха топката

gopencet0

Адаш айде без да си обиждаме отборите, както и останалите дето плюят Юнайтед ...

strong4chelsea
18.09.2010 22:03

"след този мач се убедих,че Фабрегас е заменим играч" ако той беше играл малко ми се вярва изхода от срещата да е такъв най-малко той щеше да вземе дузпата.Как е заменим след като Арсенал не бият не мога да ти фана логиката ???

minimalist
18.09.2010 21:56

броо няма как да биеш с такаф съдия .. ама и ние се усрах ме сами ! така ли се бие дуспа... .ама няма как все пак утре мангалите играят с пул..нали се сешташ че ако Арсенал бяха били ....

gutito1964
18.09.2010 21:50

късмет изкараха тия арсенал черните котки бяха по добрите на терена

fena_man_utd
18.09.2010 21:49

Съндарланд не са слаб отбор и изобщо не е случайно,че направиха равен на Арсенал.Макар и гола да падна в 95'.

arsenal4yy

Жалко както за Фабрегас така и за нас сега ще направим още няколко провала първият ще е срещу Тотнъм да отпаднем и тогава още няколко лоши резултата незнам,отново много контузени наказан Сонг *angry*

gopencet0
18.09.2010 21:46

Ахам мерси адаш и JorGy жалко че Сеск няма да може да играя срещу Тотньм през седмицата

ceco26
18.09.2010 21:44

ОООООООООо, не знам, ама тия Арсенал мнооого ме изнервиха, прецакаха ми фиша, мамицата им. Да бяха паднали поне да не ма е яд.

JorGy

при изритването на топката от Фърдинанд в крака му (голът на Арсенал), кракът му се усука и тогава стана контузията!

Madoto_1

gopencet0 най-вероятно контузията се получи когато ''вкара'' гола *lol* , защото глезена му се огъна здраво.Надявам се да е добре и както казаха английските коментатори, да отсъства максимум 10-12 дена.

Madoto_1
18.09.2010 21:42

koev как така Уилшър ти се понрави?Той само грешки правеше в този мач.На мен изобщо не ми харесва от началото на сезона!Много слабо играе и за сега с нищо не ме впечатлява.

gopencet0
18.09.2010 21:41

Някой ще ми каже ли какво стана с Фабрегас, защото точно този момент го пропуснах, нещо контузи ли се или *wonder*

koev123

Наи-много съм впечатлен обаче от Шамак и от Уилшър,за 1вия какво да кажа,Арсенал има нужда от такъв играч,адски много ми се понрави,че до 94тата минута тичаше и гонеше топката до вратаря,пази я чудесно и предизвиква много нарушения,за играта му с глава няма какво да коментирам,както и за техниката му,а и като цяло визията му за игра,за 2рия смятам,след този мач се убедих,че Фабрегас е заменим играч,не знам какво смятате,но след представянето си срещу Брага този играч като нищо до края не сезона може да се превърне в ключов за нас - дай Боже.Когато се завърнат и РВП и Уалкот,както и Вермален нещатата ще стоят още по-добре.Главата горе и напред,на всеки се случват такива неща *beer*

koev123
18.09.2010 21:37

Не знам защо толкова се изписа,че Арсенал не разполага с вратар,аз лично смятам,че Алмуния е достоен и най-вече притежава качествата да бъде на врата,та забога и той е човек и той греши понякога,но какво,Рейна или Чех да не са слаби вратари щом грешат - безгрешни няма,вижда се,че когато се натрупа самочувствие човекът може да си пази много,много стабилно.В защита нещата все още не стоят розово,но се подобряват с доста бърза скорост,може си с още 1 ново попълнение в защита нещата ще бъдат чудесни,Скилачи за мен е добър защитник,но е рискув - нещо като Туре в миналото,а Кошчелни за мен е доста преспективен защитник,който Венгер несъмнено ще развие,отделно,че когато се завърне Вермален нещатата ще стоят още по-добре.

arsenal4yy
18.09.2010 21:35

Аз не видях съдията да е спестил картон на нашите,но както и да е както каза човекът в по предният коментар може да са заслужавали да вкарат ГОЛ НО НЕ И В 95 МИН !!! Какво е нормалното да не свири видяхме миналият или по-миналият кръг Ман Ютд забравих срещу кой играят в последният момент до вратата и оня свири,НО ТОВА СИ Е НОРМАЛНО за Мангалчестър Юнайтед ще свири,а за Арсенал НЕ !!

koev123
18.09.2010 21:33

Приятели Артилеристи,за пореден път се обеждавам,че Венгер е гениален и са малцина трениорите,които в момента са пред него,този мач ясно показа,че отбора върви нагоре и се работи правилно(за 1ви път от може би 3-4 години насам),резултата няма значение - това е футбол и да те изравнят в 94тата минута при положение,че си с човек по-малко и си гост на които и да е отбор във Висшата лига на Англия не е болка за умиране.Нещата се подобряват във всяко едно отношение,като се започне от вратаря и се стигне до тарана.

Madoto_1

play_for_fun7 я ми кажи точно в коя ситуация спести картон на наш играч?Nane прав си, че заслужаваха, но не и в 95 мин. при положение, че продължението беше 4 минути.

gopencet0
18.09.2010 21:32

Нормално беше сьдията да не свири края в тоя момент всеки би го направил, но наистина като цяло не даде 2-3 картона на Сьндьрланд 2рия жьлт на Сонг според мен беше мааалко пресилен, но заслужен Х според мен вьпреки че не ми се искаше

Madoto_1

Вие какво очаквате?Този съдия винаги свири с/у нас!Не знам защо продължават да го слагат на наши мачове.Minimalist правилно си каза, че заради е такива съдий Арсенал не може да вземе титлата в Англия.Честито на Съндърланд, те си заслужаваха и да ни бият.

nane
18.09.2010 21:31

съндерланд заслужаваха да бият. кви са тея прости коментари.заслужено стигнаха до гол.

18.09.2010 21:30

arsenal4yy - а ако Арсенал бяха отбелязали съдията нямаше да е "мега тъпия" и спести толкова картони колкото и на вашите футболисти *wink* айде стига ревахте като толкова си можете *thinking*

minimalist
18.09.2010 21:29

престъпно съдийство!!! радвайте се фенове на мангалите радвайте се ,,добре че са тия престъпници че да си печелите титлите ....!!

arsenal4yy
18.09.2010 21:28

Мега тъпият съдия добавеното време изтече оня не му пука... спести няколко картона на Съндерланд....и накрая и наще са ОСРАХА както винаги : } + ТОМАШ РОСИЦКИ :@