Миньор се завърна у дома с победа над Берое

17:51
След шест поредни загуби, Миньор Перник най-после записа победа през нови сезон. Тимът на Стойчо Стоев надигра Берое с 2:0 у дома в мач от 7-я кръг на "А" група.

"Чуковете", които за първи път от началото на първенството играха на собствения си стадион, имаха надмощие през първото полувреме и пропуснаха множество изгодни положения за гол. Йордан Тодоров на 2-3 пъти можеше да се разпише. Горан Янкович също бе близо до попадение, а Костадин Хазуров направи непростим пропуск с глава.

Почивката дойде при нулево равенство, но в началото на втората част Миньор материализира превъзходството си. В 49-а минута Карамфил Илчев изби удар на Тодоров, но топката попадна у Хазуров, който я прати във вратата за 1:0. Три по-късно домакините стигнаха до втори гол дело на Петър Петров. "Заралии" постепенно се отърсиха от шока, след 60-а минута за кратко натиснаха и създадоха 2-3 опасности пред Иво Иванов, но до гол не се стигна.

Стартови състави:

Миньор Перник: Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Тодоров, Траянов, Янкович, Петров, Хазуров, Витанов, Марков

Берое: Илчев, Томаш, Бачев, Енчев, Пенев, Велев, Костадинов, Йорданов, Христов, Димитров, Златинов