Леверкузeн разби Розенборг, Арис тупна Атлетико Мадрид

22:07
Отборът на Байер Леверкузен постигна разгромна победа над Розенборг в първи мач от група "В" на турнира Лига Европа. Срещата на стадион "Бай Арена" приключи резултат 4:0 за домакините.

Резултатът в този двубой откри германският нападател Патрик Хелмс, който вкара един от трите си гола тази вечер в 4-а минута на мача. До края на полувремето Байер водеше вече с 2:0, след като се разписа и бранителят Стефан Рейнарц. През втората част нови два гола на Патрик Хелмс, в 58-а и 61-а минути, оформиха крайното 4:0 за домакините.

В другия мач от тази група съставът на Арис Солун надделя като домакин над миналогодишния победител в Лига Европа Атлетико Мадрид с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Явито в 60-а минута на срещата.