Юве и Лех с равенство в луд мач, Ман Сити би Ред Бул

21:41
Отборът на Ювентус завърши наравно с Лех Познан в първи мач от група "А" на турнира Лига Европа. Двубоят, който бе изпълнен с обрати, приключи при резултат 3:3.

И двете попадения за гостите през първото полувреме отбеляза Артьомс Рудневс. Нападателят откри резултата още в 14-а минута след изпълнение на дузпа. Отново Рудневс бе точен за 2:0 в 30-а минута на срещата. В самия край на първата част "Старата госпожа" върна един гол, като негов автор стана Джорджо Киелини.

През втората част на срещата домакините вкараха нови два гола, с които спечелиха точката в срещата. Първо в 50-а минута отново се разписа бранителят Джорджо Киелини. Аванс от 3:2 за Ювентус даде ветеранът в нападението на тим Алесандро Дел Пиеро, който бе точен в 68-а минута на мача. Крайното 3:3 обаче оформи отново Артьомс Рудневс, който донесе точната на Лех Познан с гол в добавеното време.

В другия мач от тази група Манчестър Сити победи при гостуването си на Ред Бул Залцбург. Двубоят приключи при резултат 2:0 за английския отбор.

Попадението за "гражданите" през първото полувреме реализира новото им попълнение Давид Силва, който бе точен в 8-а минута. През втората част Манчестър Сити узакони победата си, след като в 63-а минута бразилският нападател Жо вкара за 2:0.