Специалния Реал, без да се напряга, подчини Аякс

23:35
Реал Мадрид води на Аякс с 1:0 като домакин след края на първото полувреме в среща от група G на Шампионската лига.

В началните минути темпото беше бавно, като домакините владееха повече топката, имаха териториално превъзходство, но въпреки това пред вратата на Стекеленбург бе спокойно.

В 17-а минута мадридчани получи първата си добра възможност за гол. Игуаин направи самостоятелен пробив и мощно шутира, като топката се удари в гредата на Аякс.

След това положение възпитаниците на Моуриньо вдигнаха темпото, като на няколко пъти добре комбинираха помежду си Озил и Анхел Ди Мария, но отбраната на гостите и най-вече вратарят Стекеленбург със сетни сили се справяха с набезите на противниковите остриета.

В 26-а минута Кристиано Роналдо получи топката по левия фланг на бялата атака. Португалецът нахлу в наказателното поле на противника с взривен спринт, финтира защитник и мигновено стреля с левия крак, като топката премина на сантиметри встрани от вратата.

Пет минути по-късно Реал най-накрая стигна до гол. Шаби центрира от корнер с десния крак. Бранител на Аякс пробва да изчисти, но уцели връхлитащия Игуаин и рикоширалата топка изненада Стекеленбург, влизайки във вратата.

Две минути по-късно след страхотен пробив на Марсело по левия фланг топката бе подадена хоризонтално на голлинията и стигна до непокрития Ди Мария, който от чиста позиция стреля над гредата.

До края на полувремето домакините продължиха да доминират, но не успяха да стигнат до нов гол.

И след почивката "белия балет" бе във вихъра си. В 55-а минута Кристиано Роналдо отправи опасен параболичен удар по посока на вратата, но не уцели рамката.

Десетина минути по-късно отново Кристиано пробва да препарира Стекеленбург с удар от далечна дистанция, но и в тази ситуация топката не влетя в мрежата.

В 73-а минута Реал най-накрая удвои преднината си. Ди Мария изведе Озил зад гърба на противниковата отбрана вляво от вратата на Аякс. Плеймейкърът на мадридчани от воле шутира по диаголал, но Стекеленбург изби топката, която отново попадна в Озил. Той пусна хоризонтален на голлинията пас за Игуаин, който пое топката пред отвора на празната врата и без проблем я вкара.

Четири минути по-късно и пред Аякс се откри шанс за гол, но Емануелсон удари гредата, а при добавката на Сюлеймани Касияс спаси.

В крайна сметка Реал напълно заслужено взе трите точки и сега възпитаниците на Моуриньо ще очакват в добро настроение поредния кръг от Примера дивисион.

Реал Мадрид: Касияс, Карвальо, Пепе, Кристиано Роналдо, Марсело, Шаби Алонсо, Арбелоа, Игуаин, Ди Мария, Озил, Кедира

Аякс: Стекеленбург, Ван Дер Виел, Андервейрелд, Анита, Енох, Сюлеймани, Ел Хамдауи, С.Де Йонг, Емануелсон, Ойер, Де Зеув