Вердер и Тотнъм с резултатно равенство в Германия

23:48
Отборите на Вердер Бремен и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в първи мач от група "А" на Шампионска лига, който се игра в Германия.

Вердер се опита да наложи своя стил на игра с преса и непрекъснат натиск към противниковата врата. Тотнъм обаче рано укроти ентусиазма на германците и в 12-а минута след нисък пас отляво Пасанен засече топката в собствената си врата. Шест по-късно след центриране на Рафаел Ван Дер Ваарт, Питър Крауч се извиси и засече с глава за 2:0 в полза на „шпорите”. След попаденията Вердер владееше повече топката и успя да намали резултата с гол на Уго Алмейда, който в 43-а минута се разписа отблизо след добро центриране.

Домакините започнаха много агресивно втората част и в 48-а минута Марин с хубав шут от границата на наказателното поле изравни. До края на мача нови голове не паднаха и срещата завърши 2:2.