Барселона съсипа Панатинайкос, Меси вкара два и пропусна дузпа

23:30
Барселона победи Панатинайкос у дома с 5:1 в първи мача между двата тима от Група "D" в Шампионската лига.

Очаквано домакините овладяха инициативата от самото начало и в 3-а минута Меси след центриране на Бускетс стреля с глава, но Цорвас се намеси чудесно и изби. Три по-късно "каталунците" организираха нова хубава атака и като по чудо гол във вратата на гърците не падна след втора добра изява на стража им. В 11-а минута Меси шутира от границата на наказателното поле, но сравнително слабо и в ръцете на вратаря. Натискът на Барса бе убийствен и Панатинайкос рядко минаваше центъра. В 17-а минута Иниеста бе близо до откриване на резултата. В последния момент обаче топката бе избита от краката му. Четири по-късно при първата си атака гостите отбелязаха. Сисе изведе чудесно Гову и нападателят преодоля Валдес за 0:1. Само две минути бяха необходими на "каталунците", за да възстановят равенството. Лео Меси изскочи на чиста позиция и без затруднения вкара – 1:1. Домакините продължиха да плетат така характерните си комбинации и в 33-а минута стигнаха до пълен обрат. Давид Вия бе оставен непокрит след центриране от корнер и отбеляза за 2:1. В 43-а Меси удари гредата. Секунди по-късно обаче аржентинецът не сгреши и след хубав пробив през центъра на противниковата защита вкара за 3:1.

Барса бе по-добрият отбор и след почивката. В 55-а минута Меси бе спънат в полето на гърците и реферът посочи бялата точка. Лео застана зад топката, но би доста слабо, като че ли леко несериозно и Цорвас отрази. В 78-а испанците все пак стигнаха до четвърти гол, дело на Къркич. В добавеното време се разписа и десният защитник на домакините Даниел Алвеш, който оформи крайното 5:1.

В другия двубой от групата ФК Копенхаген победи Рубин Казан у дома с 1:0.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Бускетс, Педро, Шави, Иниеста, Меси, Вия

Панатинайкос: Цорвас, Бумсонг, Канте, Лето, Винтра, Жилберто Силва, Маринос, Кацуранис, Симао, Гову, Сисе