Заклаха отбора на Бойко

09:44
Сериозна съдийска тесла удариха на Витоша Бистрица, в който е картотекиран премиерът Бойко Борисов. В мач от VI кръг на Югозападната "В" група Витоша загуби като гост от Бенковски Пазарджик с 0:1. Според гостите обаче главният съдия Любомир Павлов е предрешил крайния изход. Президентът на Витоша Славчо Галев обвини рефера, че през второто полувреме е взимал тенденциозни решения в полза на Бенковски.

"Не знам какво му стана, дали някой му се обади в почивката. През първата част всичко си бе нормално, без фрапиращи ситуации - разказа Галев. - След почивката обаче съдията Павлов ни разказа играта. Спести на домакините поне 2-3 червени картона, а на нас ни показа 5 жълти, и то за оспорване на решенията му. Те ни счупиха от ритане, а той уж бърка за картон. После се почесва по задника и продължава. Гола на Бенковски 20 мин преди края го видя само той. Според него топката е минала голлинията, но само той мисли така. Дори делегатът на мача Галя Донева се изчерви от срам и си тръгна малко преди края. Прави й чест, че му даде слаба оценка и сега съдията е със спрени права. Ако Павлов бе свирил Англия - България, щяхме да ги победим с разлика", заяви пред "7 дни спорт" Галев.

От ръководството на Витоша предложиха за несвършена работа съдиите да получават само половината от възнаграждението си.

"Никога не са ни ощетявали толкова фрапиращо. Жалкото е, че е тенденциозно, а не от неумение. Във "В" група от 2-3 години почти няма слаби оценки, представете си как е свирил този човек", коментира още Галев.