Левски с класи над Миньор, Гара заби хеттрик

22:41
Отборът на Левски постигна лесна победа над Миньор Перник в мач от 6-я кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" приключи при резултат 4:0 за "сините".

Срещата започна ударно за домакините, които поведоха в резултата още в 40-а секунда на срещата. Тогава първо Гара Дембеле стреля, топката срещна страничната греда, но попадна в непокрития Жоазиньо, който на празна врата направи 1:0. Пет минути по-късно Дарко Тасевски пробва хубав удар от средна дистанция, но не му достигна точност. В 17-а минута Велимир Иванович стреля много опасно от разстояние, но Петков се намеси и изби в корнер. Три минути по-късно обаче Тасевски изведе отлично Гара Дембеле, който се справи с бранител на Миньор и с техничен удар с левия крак покачи на 2:0 за Левски. В 39-а минута домакините поведоха с класическа преднина, след като отново Тасевски изведе Дембеле на стрелкова позиция, а нападателят прехвърли технично стража на Миньор за 3:0. Две минути преди края на първото полувреме Йордан Тодоров от състава на "чуковете" бе изведен сам срещу Георги Петков, но вратарят спаси изстрела на дясното крило на Миньор. В 45-а минута главният съдия Радослав Станев отсъди дузпа за Левски за игра с ръка на Костадин Марков в наказателното поле. Зад топката застана Дембеле, който реализира с безпощаден удар с десния крак.

Втората част на мача отново започна с превъзходство на Левски, като в първите минути бяха създадени няколко добри атаки в посока вратата на гостите. В 54-а минута Владимир Гаджев от състава на домакините отправи силен изстрел от разстояние от пряк свободен удар, а вратарят на Миньор Иванов изби топката в корнер. През следващите 15-тина минути и двата отбора създадоха по две добри положения за попадение, но не успяха да ги реализират. В 8-а минута Жоазиньо получи добър пас от дълбочина и след силен спринт надбяга Велимир Иванович, но завършващият му удар не бе никак добър. До края на мача нов гол не падна и Левски спечели с 4:0.