Майнц 05 с пълен обрат над Кайзерслаутерн

18:56
Отборът на Майнц 05 постигна обрат над гостуващия Кайзерслаутерн в мач от 3-я кръг на германската Бундеслига. Срещата на стадион "Брухвег" завърши при резултат 2:1. Българският национал Илиян Мицански не бе включен в групата на гостите за този мач.

Резултатът в двубоя открит от хърватският нападател Среджан Лакич в 20-а минута след асистенция на Хофер. Първата част на мача приключи с гола аванс за Кайзерслаутерн.

Само за две минути през второто полувреме Майнц успя да постигне третата си поредна победа в първенството. Първо в 71-а минута Нико Бунгерт от близко разстояние вкара топката във вратата на гостите, а след това Андре Шурле реализира победното попадение за домакините, като оформи крайното 2:1 за своя тим.