Черноморец Поморие оглави класирането след победа над Любимец

16:47
Черноморец Поморие извоюва победа с 2:1 над Любимец в 6-я кръг от първенството на Източна "Б" група пред близо 500 зрители на кокетния стадион в курортното градче.

Възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев започнаха с пределна мотивация и имаха шанса да открият още в 6-а минута. Младежкият национал Пламен Димов изведе Васил Калоянов сам срещу вратаря и таранът не сгреши. Само след 4 минути обаче Борислав Стойчев изравни след заучено изпълнение от корнер и неразбирателство в защитата на домакините. Малко преди почивката капитанът на поморийци Цветан Филипов направи фрапиращ пропуск.

Поделено надмощие беляза втората част, но в последните десетина минути домакините притиснаха съперника си трайно в неговата половина. В 84-ата минута резервата Андрей Атанасов вкара първия си гол за своя тим и му донесе трите точки.

Черноморец Поморие и Спартак Пловдив имат по 13 точки, но момчетата на Хубчев са първи заради победата си в прекия двубой от 2-рия кръг на първенството /2:0 в Пловдив/.

В следващия си мач Черноморец Поморие гостува на Светкавица в Търговище на 18 септември.