Пирин измъкна трите точки от Локо София

18:00
Отборът на Пирин Благоевград победи Локомотив София с 2:1 мач от 6-я кръг на българската "А" футболна група.

Първото попадение за благоевградчани отбеляза Борис Кондев, който вкара в 7-а минута след центриране отдясно. Също така Кондев асистира и за 2:0 за "зелените", като изведе в чиста голова позиция Станислав Костов в 65-а минута на мача. Играчът не се подвоуми и прати топката във вратата на "железничарите" за втори път.

Локомотив София успя да върне едно попадение. В 79-а минута Цветан Генков изпълни точно единайсетметров наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Молдованов срещу Караджинов. След нарушението бранителят на домакините получи втори жълт картон и напусна терена.

Така Пирин успя да победи Локо Сифия на свои терен.

Стартови състави:

Пирин: Макенджиев, Башлиев, Георгиев, Молдованов, Попев, Златковски, Костов, Иванов, Сандански, Якимов, Кондев

Локо София: Пейков, Димитров, Савич, Добрев, Лахчев, Дяков, Горанов, Атанасов, Асамоа, Генков, Дафчев