Англия подчини \"кръстоносците\", Рууни се отчете с гол

08:11
Англия победи Швейцария като гост с 3:1 във втори мач от нашата квалификационна Група "G" за Евро 2012.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни остави головата суша зад гърба си и вкара едно от попаденията за успеха на своите.

В 10-а минута съотборникът на Митко Бербатов засече пас отдясно и откри резултата. До края на първата част "Трите лъва" имаха още 2-3 чудесни възможности да решат окончателно двубоя в своя полза.

През второто полувреме Швейцария остана с 10 души, след като в 65-а минута Лихтщайнер получи втори жълт картон. Четири по-късно Адам Джонсън хитро бе изведен на добра позиция и удвои. В 71-а обаче Шакири с хубав далечен шут върна надеждите на "кръстоносците". Мачът бе решен в 88-а минута, когато резервата Дарън Бент заби трети гол и оформи крайното 3:1.

Англия и Черна гора са лидери в нашата група с по шест точки, ние и Швейцария сме с нула, но те имат мач по-малко.

Швейцария: Беналио, Лихтщайнер, Грихтинг, Фон Берген, Циглер, Маргаирас (46 Шакири), Инлер, Швеглер (83 Костанца), Деген (64 Щрелер), Дердийок, Фрай;

Англия: Харт, Глен Джонсън, Ягиелка, Лескът, Ашли Коул, Уолкот (13 Адам Джонсън), Джерард, Бари, Милнър, Дефоу (70 Бент), Рууни (79 Райт-Филипс)