Черно море победи Литекс като гост

17:03
В дербито на 5-я кръг на Елитната ни юношеска група до 17 години варненския Черно море победи като гост тима на Литекс с 1:0.

Първото полувреме на изкуствения терен в Ловеч бе напълно равностойно, като и двата отбора имаха своите възможности. В началото на 2-а част моряците започнаха по агресивно и в 50-а мин голмайстора им Атанас Илиев отбеляза гол шедьовър, като от пеналтерията с красив удар от въздуха прати топката под гредата. След това домакините не без помощта и на съдиите опитаха натиск, но срещнаха организираната отбрана на варненци.

Така възпитаниците на треньора Тодор Каменов заслужено записаха 5-а поредна победа и са еднолични лидери с пълен актив от 15 точки.