Левски с успех в Севлиево, Гара вкара от дузпа

19:46
Отборът на Видима Раковски загуби домакинството си на Левски в мач от петия кръг на "А" футболната ни група. Двубоят на стадиона в Севлиево приключи при резултат 2:1 за столичния тим.

През първите минути на мача гостите от София бяха доста по-активни на терена, но защитата на домакините се справяше добре с набезите на "сините". Николай Цветков от състава на Видима стреля много опасно по диагонала от дясно в 16-а минута, но топката мина в страни от целта. Като цяло обаче темпото на игра не беше високо. Страхотен пропуск за Левски направи Даниел Младенов в 26-а минута, когато получи пас от Иса и от удобна позиция стреля, но топката мина далеч над вратата на Илиев. Малко по-късно и Гара Дембеле получи шанс за откриване на резултата, но бранителите на Видима се справиха с чернокожия нападател на "сините" и не му позволиха да шутира. Пропуск за Левски направи и Иво Иванов в добавеното време на първото полувреме, след като първо Дембеле свали висока топка добре към бранителя. Веднага след това Жоазиньо подаде отлично към непокрития Исмаил Иса, който сам и от чиста позиция не успя да вкара от границите на вратарското поле, а стреля над напречната греда.

Втората част на мача отново започна с натиск на Левски, като в 51-а минута Дани Младенов стреля много опасно, но младият страж на домакините улови топката сигурно. Домакините отново разчитаха изцяло на бързите си контраатаки. Точно в 53-а минута за игра с ръка на Самет Ашимов в наказателното поле столичани получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Гара Дембеле, който реазилиза за 1:0 за своя тим. Жоазиньо пък напредна добре в 58-а минута и със силен изстрел с левия крак можеше да удвои аванса на гостите, но топката срещна напречната греда. През следващите минути играта се пренесе изцяло в средата на терена, като не бяха създадени голови положения и пред двете врати. 15 минути преди края на мача Видима организира две последователни атаки от дясно, но и при двете Ангел Русев не отигра добре ситуацията. В 77-а минута обаче Левски поведа с 2:0, след като първо Жо напредна добре, а след това върна топката към Дарко Тасевски, който реализира спокойно с десния крак. В самия край на мача Герасим Заков се възползва от грешка в отбраната на гостите и прехвърли Митрев за крайното 2:1 за Левски.

Стартови състави:

Видима Раковски: Илиев, Траянов, Бранеков, Ашимов, Станков, Стойчев, Тодоров, Цвектов, Пекин, Русев, Заков

Левски: Митрев, Мюлдер, Иванов, Милиев, Минев, Грийн, Гаджев, Жоазиньо, Младенов, Дембеле, Иса

Видима Раковски - Левски 1:2
0:1 - Дембеле, 53\', д.
0:2 - Тасевски, 77\'
1:2 - Заков, 93\'