Милан разби Лече, Божинов вкара за успеха на Парма (видео)

23:39
Отборът на Милан стартира сезона в Серия "А" с разгромна победа от 4:0 над тима на Лече на стадион "Джузепе Меаца".

Първият гол за "росонерите" отбеляза младият нападател Алешандре Пато в 16-а минута. Тогава бразилецът получи извеждащо подаване от капитана на тима Амброзини и реализира за 1:0. Шест минути след това сред голмайсторите се записа и друг бразилец - Тиаго Силва, който покачи на 2:0 за Милан. В 28-а минута домакините решиха мача в своя полза, след като Пато вкара за 3:0 след асистенция на сънародника си Роналдиньо.

Последното попадение за "росонерите" отбеляза ветерана в нападението на тима Филипо Индзаги в 90-а минута, който преди това се появи в игра на мястото на Марко Бориело.

В друга среща от днес Парма взе домакинството си над Бреша. Първият гол за "пармалатите" отбеляза българският нападател Валери Божинов в 11-а минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите.