Вила и Стенли взеха трудна победа срещу \"карамелите\"

19:53
Астън Вила надви Евертън с 1:0 като домакин в среща от третия кръг на Висшата лига.

Капитанът на бирмингамци Стилиян Петров започна като титуляр за своя тим и остана на терена през целия двубой.

Единственото попадение в срещата бе дело на десния бек на Вила Люк Йънг в деветата минута. Бранителят подаде на Ашли Йънг, който задържа за момент и после пусна в коридор на своя съфамилник Люк. Десният бек овладя добре топката в наказателното поле и с левия крак прати топката във вратата на Хауърд.

В началото на втората част Ашли Йънг получи прекрасна възможност да забие втори гол във вратата на "карамелите". Крилото получи топката на точката на дузпата, но защитник на Евертън успя изчисти.

В последните петнайсетина минути гостите натиснаха своя опонент, но не успяха да се доберат до равенство и така след три срещи възпитаниците на Дейвид Мойс продължават да нямат победа от началото на тази кампания. Бирмингамци пък вече са с шест точки, но головата им разлика още е отрицателна, тъй като миналата седмица те паднаха с 0:6 като гости на Нюкасъл.