Шок в Леверкузен, Борусия Мгладбах спечели с 6:3

19:09
Отборът на Байер Леверкузен записа крайно изненадваща загуба като домакин от Борусия Мгладбах в мач от 2-я кръг на германската Бундеслига. Двубоят приключи при резултат 6:3 за гостите.

Головата фиеста в тази среща откриха домакините в 20-а минута, когато Идрису асистира на Патрик Херман за първия гол. Четири минута след това Байер изравни чрез попадение на Ерен Дердьок. След това обаче "аспирините" инкасираха цели три нови гола. Първо в 40-а минута се разписа Роел Брауърс, а в каря на полувремето и Патрик Херман вкара второто си попадение.

Десет минути след подновяването на играта за 1:4 вкара и Хуан Аранго от пряк свободен удар. Две минути след това пък Видал от състава на домакините реализира дузпа. Борусия обаче отговори с два нови гола: първо в 60-а минута се разписа Идрису, а девет минути след него и Марко Рьоис. Последният гол в срещата за крайното 3:6 отбеляза Щефан Кислинг от състава на домакините в 71-а минута.