Болтън измъкна точка от Бирмингам с човек по-малко

17:45

Отборите на Болтън и Бирмингам завиршиха наравно в мач от 3-я кръг на английската Висша лига. Срещата завърши при резултат 2:2, а отборът на Оуен Койл спечели точката в последните минути, след като почти през целия мач изоставаша в резултата и игра с човек по-малко.

Българинът в състава на домакините Мартин Петров започна като титуляр, но бе заменен в 36-а минута, след като вратарят Юси Яскенлайнен получи червен картон и в игра трябваше да се появи резервата Богдан.

Резултатът откри Джонсън, който изведе гостите напред още в 4-а минута на "Рийбок Стейдиъм". В 36-а минута Яскелайнен бе изгонен от игра, след като удари в лицето Роджър Джонсън. Мястото под рамката на вратата зае резервата Адам Богдан, а терена напусна Мартин Петров.

В 51-а минута на срещата Гарднър вкара втори гол за гостите. 20 минути по-късно обаче Кевин Дейвис намали, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Крайното 2:2 оформи Роби Блейк в 81-а минута на срещата.

Стартови състави:

Болтън: Яскенлайнен, Стейнсон, Робинсън, Кейхил, Найт, Муамба, Холдън, Петров, Лий, Елмандер, Дейвис

Бирмингам: Фостър, Кар, Джонсън, Риджуел, Дън, Бойър, Ларсън, Гарднър, Фъргюсън, Жером, МакФадън