ЦСКА в групите на ЛЕ, италианци вкараха за протоколно реми с Текезесето

23:25
ЦСКА и ТНС завършиха 2:2 в плейофния мач-реванш между двата тима от Лига Европа.

С общ резултат 5:2 родният гранд отстрани скромния тим от Уелс и се класира за груповата фаза във втория по сила турнир на Стария континент.

Двубоят започна с надмощие на "червените". Димитър Илиев и Килиън Шеридън пробваха удари, но в единия случай вратарят спаси, а в другия топката мина над гредата. В 11-а минута "армейците" откриха резултата. Централният защитник Акуаро след корнер бе точен за 0:1. Радостта на ЦСКА обаче трая само три минути и след грешка в отбраната Уилямс изравни. В 20-а минута Кристиан Тибони стреля опасно след подаване на Тонев, но стражът на домакините изби в корнер. В 35-а и Краджов трябваше да се намесва след удар към вратата на "червените". Пет по-късно пък Илиев от добра позиция пропусна отново да изведе българския тим напред.

В началото на втората част Тибони и Шеридън бяха близо до втори гол. Попадение обаче падна във вратата на ЦСКА. В 62-а минута Еванс с глава бе точен за 2:1. Осем по-късно Уилямс от домакините бе изгонен. Шеридън имаше две възможности, но за 2:2 отбеляза другият нападател – Тибони. Италианецът бе точен в 80-а минута след пас на Маркиньос и плътен шут.

ЦСКА: Караджов, Виданов, Янчев, Акуаро, Трифонов, Тонев, Нелсън, Янев, Илиев, Тибони, Шеридън