Дебрецен изхвърли Литекс от Лига Европа след победа и в Ловеч

22:17
Литекс загуби от Дебрецен с 1:2 у дома плейофния мач-реванш между двата тима за влизане в групите на Лига Европа и отпадна от турнира, след като преди седмица бе победен и в Унгария с 0:2.

Срещата започна с натиск на "оранжевите" и в 8-а минута Христо Янев стреля от пряк свободен удар, но стражът на гостите изби. В 10-а след добра атака Том шутира слабо и неточно от границата на наказателното поле. Добре групирани в собствената си половина, унгарци не даваха пространства на българския шампион, а при всяко откъсване на футболист от Литекс следваше фаул. В 16-а минута Занев шутира от разстояние, Малинаускас не изби добре, но добавката на Сандриньо мина високо над вратата. В 19-а Янев засече с крак центриране отдясно. Изпълнението обаче бе трудно и топката мина встрани. Шест по-късно и Миланов опита късмета си, за съжаление пак неточно. Безплодният натиск на "оранжевите" продължи и въпреки няколкото опасни ситуации пред вратата на Дебрецен чистите голови ситуации липсваха. В 37-а минута Занев между двама стреля опасна, но стражът на гостите изби. В 40-а Шекели излезе сам срещу вратаря на Литекс, но за радост би встрани. Пет по-късно Янев от границата на наказателното поле отправи плътен удар по земя, който мина покрай гредата. Секунди по-късно и шут на Миланов бе отразен.

И второто полувреме започна с надмощие на Литекс, но гол падна във вратата на Виничиус. В 53-а минута Мбенгоно напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле с диагонален шут по земя вкара за 0:1. "Оранжевите" не се отчаяха и в 68-а минута Нифлор след корнер изравни. До края на срещата българският шампион доминираше, но нов гол във вратата на Дебрецен не падна. Виничиус обаче трябваше за втори път да вади топката от мрежата си. В 82-а минута Цвиткович с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:2.