Тотнъм влезе в Шампионска лига след разгромна победа

23:30
Отборът на Тотнъм разгроми тима на Йънг Бойс в мач реванш от плейофната фаза на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Уайт Харт Лейн" в Лондон приключи при резултат 4:0 за домакините. Първата среща, която се игра преди седмица в Швейцария, завърши при резултат 3:2 за Йънг Бойс и така "шпорите" намират място в групите на Лигата за първи път в своята история.

Срещата започна с игрово предимство на домакините, които поведоха в резултата още в 5-а минута. Тогава Гарет Бейл центрира добре с левия крак във вратарското поле на Йънг Бойс, където непокритият Питър Крауч реализира безпроблемно с глава за 1:0 за Тотнъм. В минутите след гола играта се пренесе изцяло в средата на терена, като нито един от тимовете нямаше изразено превъзходство. Страхотен изстрел от дистанция на Асу-Екото в 21-а минута бе блокиран от Джемал преди да достигне до вратата на гостите. Йънг Бойс имаше добра възможност за попадение в 26-а минута, но силният удар на Паскал Дубаи от дистанция бе крайно неточен. След много груба грешка в швейцарската отбрана в 32-а минута се възползва Джърмейн Дефоу, който открадна топката и след това реализира красив гол с левия крак. При овладяването на топката обаче нападателят на Тотнъм игра с ръка, но не последва съдийски сигнал. Малко след това отново Дефоу можеше да вкара трети гол за "шпорите", но след като остана сам срещу Волфи, стреля в страни от целта. Отлична възможност да намалят резултата имаха гостите в 41-а минута, когато след добро центриране с глава стреля Биевену, но топката не попадна в очертанията на вратата на Гомес.

Второто полувреме на мача започна с по-добра игра за състава на Хари Реднап, като в 57-а минута, след грешка в отбраната на гостите, страхотен пропуск направи снажният нападател на Тотнъм Питър Крауч. В 61-а минута обаче Крауч вкара за 3:0 за "шпорите", след като отбеляза нов гол с глава след пас от корнер. В следващите минути футболистите на Йънг Бойс опитаха да упражнят натиск, но не успяваха да създадат чисти положения за намаляване на резултата. Тотнъм обаче стигна до дузпа в 77-а минута, когато Люлич спъна Гарет Бейл в собственото си наказателно поле и освен нарушението получи и жълт картон, който бе негов втори и бе изгонен от игра. Зад топката застана Питър Крауч, който реализира спокойно своя хеттрик за 4:0 за Тотнъм. До края на мача и двата тима имаха по едно добро положение,  но нов гол не падна.

Стартови състави:

Тотнъм:
Гомес, Бейл, Хъдълстоун, Ленън, Паласиос, Доусън, Чорлука, Кинг, Асу-Екото, Крауч, Дефоу

Йънг Бойс: Волфи, Шутер, Костансо, Дубаи, Биевену, Шпицер, Люлич, Афолтер, Деген, Хощрасер, Джемал

Жилина - Спарта Прага 1:0

В груповата фаза на Шампионска лига влизат отборите на Аякс, Оксер, ФК Копенхаген и Жилина.