Драма в Генуа, Розенберг и Писаро пратиха Вердер в групите на ШЛ (видео)

00:12
Сампдория победи Вердер Бремен у дома с 3:2 в плейофния мач-реванш между двата отбора, но за групите на Шампионската лига се класира съставът на Томас Шааф.

Тимът от Генуа вече се виждаше в следващата фаза на турнира, след като водеше с 3:0 до 93-а минута, когато голът на Розенберг прати двубоя в продължения (първият мач преди седмица завърши 3:1 за германците). В добавеното време гостите доминираха и Клаудио Писаро вкара решителното попадение за своите.

Италианците не успяха да осъществят първоначален домакински натиск и първата възможност се откри пред гостите. В 5-а минута Прьодл с глава засече центриране от корнер, но топката мина малко покрай страничната греда. Три по-късно обаче "моряците" откриха резултата. Антонио Касано центрира отляво и останалият непокрит Джампаоло Пацини с глава отбеляза един от характерните си голове. Попадението не стъписа "бременските музиканти" и тимът на Томас Шааф по нищо не отстъпваше игрово на домакините. Въпреки това, за пореден път слабата защита провали Вердер. В 14-а минута след центриране от фаул Пацини със страхотен шут от воле отбеляза втори гол за Сампт. След попадението за "моряците" играта се развиваше предимно в центъра на терена. Домакините, явно доволни то резултата и типично по италиански дадоха инициативата на Вердер, но не допуснаха опасности пред Курчи. В 40-а минута Фриц спаси своите, след като изчисти топката от гол линията. Четири по-късно пък Визе извади удар на Касано.

Второто полувреме започна много динамично. Гостите отправиха два безобидни удара с глава към вратата на Курчи. Като цяло обаче Сампдория владееше мача и създаде 2-3 опасности пред Визе след хубави контри. След 60-а минута Вердер натисна и Мертезакер с глава имаше възможност да отбележи, но би малко встрани. В 85-а минута Касано бе оставен непокрит в полето на съперника и след подаване отдясно вкара за 3:0. При паса обаче останаха много сериозни съмнения за засада. Арнаутович в 90-а стреля над вратата и пропусна да вкара мача в продължения. Розенберг обаче не сгреши и в 93-а минута отбеляза за 1:3.

Вердер започна по-добре в допълнителното време и Марин със страхотен шут нацели гредата. Надмощието на германците даде резултат в 10-а минута на първото продължение. Клаудио Писаро с плътен далечен удар по земя прониза Курчи. Голът напълно отчая Сампдория и до края "моряците" не направиха нищо, за да стигнат до необходимите им две попадения.

Стартови състави:

Сампдория: Курчи, Циглер, Дасена, Губерти, Станкевичус, Вотава, Паломбо, Кастелдело, Семиоли, Касано, Пацини

Вердер Бремен: Визе, Мертезакер, Пасанен, Боровски, Фриц, Прьодл, Вагнер, Баргфреде, Марин, Фрингс, Писаро

Ето и останалите резултати от този вечер:

Апоел Тел Авив – Ред Бул Залцбург 1:1 (4:3)
Шериф – Базел 0:3 (0:4)
Севиля – Брага 3:4 (3:5)
Андерлехт – Партизан 2:2 (4:4) 2:3 за сърбите след дузпи)

*Отборите в черно се класират за груповата фаза на Шампионската лига.

Omen
25.08.2010 16:52

ех ,мам.а му, щеше да беше добро ако Самп везеха в групите,не казвам 4е бяха по-добрите,впро4ем тези два отбора са напално равностоини,но и трите гола на Генуанци бяха невероятни,мога да кажа 4е ме е много яд

torres12312
25.08.2010 14:32

ах тея вердер деба гейовете *angry* не сам фен на сампдория ама мразя вердер а и сампдория играха по добре *thumb_up*

kokicat
25.08.2010 11:23

При 3-тия гол на Сампдория има засада, макар и с много малко. *wink* *thumb_up*

Unbeatable_fen
25.08.2010 10:44

да сега ако днес Жилина влезе в групите ще е вьрха на сладоледа и там да ги видим срещу големите какво ще правят *thumb_up* *lol*

Fabregas_boy
25.08.2010 09:30

Абе много изненади станаха на тея плейофи *wink*

RoSKo0o0
25.08.2010 09:29

Какво са заслужили бе? Много бързо елиминирахте първия мач. Вердер ги смачкаха първия мач... и вече щом втория Сампдория играли полувреме добре и тряя се класират... бахти балъците, и капка от футбол не разбирате... не влизайте в тази сфера моля ви... занимавайте се с готвене...

25.08.2010 00:47

baresp малкия аз съм фен на Байерн от преди ти да знаеш че съществува отбор барса.....

baresp
25.08.2010 00:42

nofx 15 си ти и не си никав фен на Байерн все едно аз сега да викам и да се моля за Реал кви сте такива измислени фенове *lol*

nofx
25.08.2010 00:38

baresp малкия бремен са съперник на моя любим отбор но просто казвам фактите..... а теб те разбрах че си на 15 годинки още при първич коментар избягваи да пишеш на мен!!!

baresp

sasedq правилно си го разшифровал *beer*

nofx
25.08.2010 00:29

Ginekologa те остави ква вода са но парвия гол от засада и 3-ия много съмнителен *lol*

baresp

Ква засада имаше бе тъпак задръстен даеба те маумни фенчета с техните засади и дузпи и картони съдията свирил ли е гол свирил е значи е било гол това е точка по темата смешните Вердер ще отпаднат в групите в Германия признавам един отбор само който е на високо ниво да се бори в Шампионска лига и това е Байерн др-те отбори от тая страна нямат шанс за повече от 1/4 финал по късмет

Ginekologa
25.08.2010 00:28

nofx Сампдория с гоо вода 90мин и капнаха *joking* а вердер с хъс играха в продълженият де

nofx
25.08.2010 00:25

сега виждам че първия гол на самп е бил от засада

Ginekologa
25.08.2010 00:23

андерлехт 3 аута дейба педалите *lol* *lol* *joking*

Жалко за Сампдория но вижте как стоят нещата Самп небе играл в групите от много години и сега нямат нужната класа след 2-0 ако бяха поне малко по класни нямаше да отпаднат!!! *angry*

25.08.2010 00:11

А междувременно другия мач върви към дуспи *beer* *party* *smile* .

sasedq
25.08.2010 00:08

Luki2112 "baresp"-barcelona espagne поне аз така го разшифровах

nofx
24.08.2010 23:59

деца не псуваите във форуми супер селско е!!!

baresp
24.08.2010 23:53

искам ги в наща група майма им мръсна дано се паднем с Вердер , Челси и Интер в една група искам етея три смешни тимчета дето се имат за много велики ама май няма как да стане с Интер ще сме в една урна но ако можеше бих си пожелал тея 3 отбора за да видите веднъж завинаги кой е най силния отбор на света след 18 точки в такава група дори най големите хейтари ще млъкнат *angry*

nofx
24.08.2010 23:52

dead_addicted абе те и реал паднаха 4:0 от некви никви не изтъкваите 1 мач всеки има слаби мачове както казах по доло за мен е жалко че бремен са просто трамплин за "звездите"

sasedq
24.08.2010 23:51

baresp докато пишеш коментари те отпаднаха

dead_addicted
24.08.2010 23:50

Да прав си.. отслабнаха.. нито треньора е треньор нито президента е президент.. за Галиани няма да говоря да си хабя нервите.. Интер са толкова силни в момента заради трансферната си политика, Моуриньо (който вече го няма) и случая Калчополи.. Иначе всеки знае кои са "силите" в Италия.. Милан и Ювентус *smile* А колкото до Вердер// не са на нивото на големите европейски клубове.. те са на проблясъци от време на време.. виж какво ги направи Хофенхайм онзи ден... *devil*

baresp

Няма да отпадне Сампдория тоя смешен отбор на Вердер няма място в групите те падат 4:0 от Ховенхайм *lol*
те друг ден ще им се наложи да играят с нас примерно и къв ще е смисъла Месси и Вия да им вкарат по 6 гола да си направим тренировката с тях ли тея смешници вън от Европа *beer*

Dido_Man_U

Имаше лека интрига при 2:2 , но пък отдруга страна смените които оставиха Севиля с 2 защитника обезсмисли мача донякъде . *wink* *thumb_up*

nofx
24.08.2010 23:46

dead_addicted не ги слагам просто съм гледал последните мачове на двата тима а кат се има предвид че от тогава милан доста поотслабнаха

ManUtdTillidie

САмп май ще отпаднат , тоя гол имаше голяма тежест! *sad*

sasedq
24.08.2010 23:45

Още при 1 на 0 за брага на севиля им трябваха 3 гола а тук да вкараш в 90тата минута и да изпратиш отбора си в продължения си е доста драматично

24.08.2010 23:44

Аз искам Самп да мине защото Вердер не съм ги виждал да правят нещо в Европа а Сампдория ще е нещо ново също и Тотнъм , ако играят както играха почти всеки мач миналия сезон ще разбият Иънг бойс и ще играят така и в ШЛ , може да стане нещо като миналигодишния Бордо.

24.08.2010 23:43

nofx къде се изсили да слагаш Вердер до Милан ? *joking* Милан ще им съдере шошоните

24.08.2010 23:40

Dido_Man_U Аз гледах севиля но със сигурност мача на вечерта е тоя.

Dido_Man_U
24.08.2010 23:39

Иначе поздравления за Севиля и Брага . Това 3-4 за мен е мача на вечерта . *beer* *thumb_up*

nofx

shizofrenik ти маи не си гледал мачовете между милан и бремен последните *smile*

baresp

Егати яките мачове се получиха днес Севиля губят 3:4 от Брага. след 2:2 в Сърбия Партизан съвсем сензационно поведе 2:0 срещу Андерлехт и като всичко изглеждаше решено и мача вървеше към сензационна победа за 'грубарите' Андерлесхт се върнаха във втората част на второто полувреме , а тук Сампадория след 3:0 допуснаха гол в 93-тата минута също както вкараха в Германия така , Ред Залцбург също бяха на път да осъществят обрат , но не успяха сега 2 от мачовете са в продължения може да гледаме и дузпи *beer*

Dido_Man_U
24.08.2010 23:38

Да . Шериф отпада след загуба с 0-3 от Базел. *wink*

nofx
24.08.2010 23:37

бремен са симпатичен отбор йалко е че са само трамплин за "звездите"

nofx

ManUtdTillidie чакаи последния съдииски сигнал пич!!!!!

Dido_Man_U
24.08.2010 23:32

Тез Брага направо разнищиха Севиля *beer* *thumb_up* *party* . Но така е когато останеш с 2 защитника . *lol*

Dido_Man_U
24.08.2010 23:27

Чао и на Севиля и Шериф Тираспол . *smile* *beer*

baresp
24.08.2010 22:49

надявам се , Сампдория , Тотнъм , Аякс и Севиля да влезнат в групите , защото ми се гледат класни отбори , а не пропаднали тимчета. Йънг Бойс ще отпаднат от шпорите , но Севиля трябва да вкара 3 безответни гола през втората част за да продължат което ме съмнява , явно са сломени от фиестата която им изнесохме в събота и трите шамара от магйосника Месси *beer*

24.08.2010 22:43

Сампдория без спорно надигра Вердер първото половреме, но се пак най-малкото което е Вердер ще отбележат минимум 1 попадение според мен *wink*

baresp
24.08.2010 22:40

Този , който е писъл тази статия е сляп или футболен инвалид пълни глупости си писъл , играли равностойно Сампдория отстъпили инициятивата *lol* ти добре ли си бе всеки ? Всеки който гледа първото полувреме ще потвърди , че Сампдория съсипа Вердер и само късмета ги спаси да не губят с 4:0 той коментатора си го каза трагично нападение и ужасяваща защита чист късмет след този адд за тях през това полувреме , че е само 2:0 Сампдория тотално ги надиграва и ги мачка. *beer*

24.08.2010 22:39

Eйй по-добър с глава от тоя Пацини не съм виждал *thumb_up* Иначе в мача има такива симулации че и Роналдо ще се хване за главата *joking*