Леверкузен изненада Дортмунд, Рангелов игра 13 минути

07:53
Отборът на Байер Леверкузен победи с 2:0 като гост тима на Борусия Дортмунд в мач от първия кръг на Бундеслигата, а българският нападател на домакините Димитър Рангелов влезе в последните минути на срещата като резерва.

Срещата започна с добър удар на плеймейкъра на домакините Кагава, който накара Адлер да се намесва. Леверкузен обаче поведе след гол на Барнета, който получи добра топка след рикошет и от удобна позиция не сбърка. До почивката гостите вкараха и втория си гол. Ренато Аугусто направи двойно подаване с Дердийок и се разписа във вратата на Борусия.

През второто полувреме домакините опитаха да променят развоя на събитията и в 77-а минута в игра влезе Рангелов, който замени Овомойела. Българският национал обаче не успя да спаси отбора си и Леверкузен заслужено си тръгна с трите точки.