Първа \"червена\" победа за сезона в А група след мъка срещу Черно море

22:46
ЦСКА победи Черно море с 1:0 като домакин в среща от 4-я кръг на А група.

В 11-а минута при една добра атака за ЦСКА, Румен Трифонов центрира отляво, Александър Тонев с глава стреля, но много слабо и неточно и Пиргов улови.

В следващата атака "моряците" изпълниха фаул, топката бе центрирана в наказателното поле, Иван Караджов увисна, а Танко Дяков с глава стреля в аут.

В средата на първата част Черно море се настани в половината на ЦСКА, като "червените" разчитаха на контри, но не успяваха да осъществят нещо смислено във фаза атака.

В 33-а минута Шеридън напредна отляво, стигна до аут линията, потърси в наказателното поле Делев, но той бе блокиран от защитниците на гостите.

Пет минути по-късно Дани Георгиев спря с гърди една топка на границата на наказателното поле, след което пробва със задна ножица да намери вратата на Караджов, ударът му минава встрани.

След почивката "армейците" пробваха да притиснат своя съперник в неговата половина и това им се отдаде. В 53-а минута Делев навлезе отдясно по нападението, след това навлезе към централната зона, пробва шут, но слабо по земята, топката отиде в ръцете на Пиргов.

Шест минути по-късно Павел Виданов хвърли тъч в наказателното поле, топката стигна до Маркиньос, който от много малък ъгъл стреля силно и прати топката в тъч. Публиката не можеше да повярва как бразилецът е успял да пропусне от толкова чиста позиция.

Двайсет минути преди края бе отсъден Фаул в полза на Черно море, отляво по нападението, на два-три метра пред наказателното поле на ЦСКА. Дончо Атанасов стреля в стената и успя да спечели корнер.

В 75-а минута "армейците" откриха резултата. Резервата Нелсън овладя топката в половината на гостите и с дрибъл преодоля два противникови бранители, нахлу в наказателното поле и пусна пас към точката на дузпата, където чакаше Маркиньос. Бразилецът шутира в центъра на вратата и матира Пиргов.

В оставащите минути резултатът остана непроменен и възпитаниците на Гьоре Йовановски се поздравиха с първа победа в А група за сезон 2010-2011.

ЦСКА: Караджов, Виданов, Акуаро, Янчев, Трифонов, Янев, Галчев, Тонев, Делев, Маркиньос, Шеридън

Черно море: Пиргов, С. Александров, Дяков, А. Александров, Тиаго, Адемар, Георгиев, Димов, Петков, Атанасов, Юруков