Класика за Левски срещу Калиакра, \"сините\" фенове се гаврят с вечния враг

19:48
Левски победи Калиакра с 3:0 като домакин в среща от 4-я кръг на А група.

През първото полувреме темпото на игра беше много ниско, като в атаките и на двата тима липсваше каквато и да е креативност и острота. Решението на Ясен Петров да пусне експериментален състав в този мач даваше негативен резултат и домакините трудно достигаха до чисти положения за гол и не успяваха да упражнят нормалния натиск срещу скромния отбор от Каварна.

В 40-а минута все пак "сините" откриха резултата. Александър Александров получи топката в наказателното поле на гостите, стражът на Калиакра тръгна да посреща Кривия, който с десния крак центрира топката в малкия пеналт, където Стоян Стефанов се опита да изчисти, но вместо това си вкара смешен автогол.

В 55-а минута гостите получи добра възможностда изравнят. Реферът свири фаул на дъгата за Калиакра. Раденцов стреля в левия ъгъл на Митрев, но вратаря плонжира и изби топката.

Чак в 74-а минута "сините" получиха нова добра възможност за гол. След статично положевие Стефан Станчев отблизо стреля с глава, но Йордан Господинов показа уникален рефлекс и извади удара.

Един от най-интересните моменти в този мач бе транспарантът, който издигна агитката на Левски: Вън боклуците от ЦСКА! А кой ще остане?

Сякаш изнервен от гаврата с любимия му тим и от постоянните псувни по негов адрес Светослав Петров отправи хубав диагонел удар от границата на наказателното поле на Левски в 77-а минута. Халфът бе близо до гол, но коженото кълбо премина встрани от вратата.

Две минути преди края резервата Георги Христов центрира отдясно и топката се удари в ръката на футболист на Калиакра. Съдията отсъди дузпа, Кривия стреля в долния десен ъгъл на Господинов за 2:0.

В последните секунди на даденото от съдията продължение исмаил Иса направи самостоятелен пробив, надбяга защитата на гостите и с прецизен удар оформи крайното 3:0 за Левски.

Левски: Митрев, Ст. Станчев, Бензукан, Милиев, Щърков, Огнянов, Грийн, Александров (к), Младенов, Иса, Киров;

Калиакра: Господинов, Св. Петров, Д. Димитров, Ант. Димитров, Раденцов, Петков, Райчев (к), Ант. Петров, Стефанов, Садула, Г. Станчев;