Челси вкара шест на Уигън, Анелка и Калу мушнаха по два

21:11
Челси победи Уигън с 6:0 като гост в мача между двата тима от 2-я кръг на английската Висша лига.

Домакините се представиха чудесно през първата час и сякаш на терена не бе онзи отбор, който загуби с 0:4 от Блекпул на старта. Родайега в 26-а минута имаше добър шанс да открие, но пропусна. Футболистите на Уигън бяха доста активни по фланговете, а защитата на тима противодействаше с изкуствени засади на Дрогба и Анелка. Противно на очакванията, "сините" се представиха под възможностите си и бяха подложени на сериозен натиск, но в 34-а показаха класата си и поведоха в резултата. Флоран Малуда довкара в опразнената врата топката, след като преди това Къркланд бе отразил шут на противников футболист. "Латикс" не се отчаяха, но до края на полувремето не получиха възможност за изравнително попадение.

В началото на второто полувреме Челси предреши изхода на мача. Никола Анелка в 48-а минута бе точен за 2:0. В 52-а след центриране отляво Дрогба свали за Анелка и френският нападател покачи на 3:0. При подаването обаче Никола бе в засада. В 78-а Саломон Калу отбеляза четвърто попадение за "сините". Калу в 90-а минута с глава след центриране отляво на Дрогба вкара втория си гол в мача, а за крайното 6:0 се разписа и Йоси Бенаюн.

Стартови състави:

Уигън: Къркланд, Гохру, Алкарас, Стам, Фигерола, МакКарти, Томас, Н\'Зобиа, Диаме, Босели, Родайега

Челси: Чех, Иванович, Коул, Тери, Алекс, Есиен, Лампард, Микел, Малуда, Анелка, Дрогба

Lollipopp
22.08.2010 13:35

gopencet0 - доста си зле *erm* май ти си това 13-14 годишно детенце успяло да се добере до компютър;D вие миналата година не се ли кефихте като циганче на баничка като бихте Уигън с по 5:0??? а и ние ви видяхме докато не вкарате 1-я гол се чудите кво да правите *lol* Lfc4life - като видя че си от Ливърпул и ми става ясно колко ти е тъжничко като пак почвате с излагациите *joking* и ся кво пак останахте с онея амерински идиоти които ще ви затрият понеже имате "бизнес нюх";D

Demirev
21.08.2010 23:17

Честито на всички фенове на Челси!!! Мислех, че при Анчелоти ще бием съперниците с 1 или 2 гола максимум, но съм горд с играта на сините (особено 2-рия полусезон миналата година и първите 2 мача през тази кампания). Дано да продължават в същия дух и да внимават много, защото сър Алекс и футболистите му правят чудеса! Успех на всички отбори, но най-вече на МОЯ ЧЕЛСИ !!!! *smile*

Unbeatable_fen
21.08.2010 22:50

някой само казват че ЧЕЛСИ няма история да няма но футбола е игра която е за забавление и титлите са сладкиша при тях САМО ЧЕЛСИ БЪДЕЩЕТО Е ПРЕД НАС !!!!

fena_man_utd
21.08.2010 22:40

А,кой казваше,че Челси не били във форма в предсезонната си подготовка.Челси след първите си два мача показват зашеметяващ старт на новия сезон.Което малко ме учуди поради факта,че в предсезонната си подготовка едвам играеха футбол.Сега нещата са съвсем друго яче.Иначе за мача хареса ми играта им и по точното играта на Дрогба.Заслужена победа,но да имат и едно на ум,че Юнайтед дебнат за тяхна грешка.

Lfc4life
21.08.2010 22:15

Честито на феновете ни ЛОЛ? Какъв си ти бе Лолипочо някво детенце от българия....Ако си ходил на мач на челси пак добре,ама ме съмянва,иначе честита победа,но е рано все още да се говори за титли.Ще ги видим с/у по силните отбори какво ще напрвавят
*beer*

AriesBG
21.08.2010 22:05

Честито фенове ,важното е да се играе добър футбол.Твърде е рано да се говори кой какво ще направи.Почти всяка година стана традиция нещата да се решават в последния кръг.Преките двубои са най важни ,до тогава предлагам да запазим мълчание.Там ще се види кой кого ,само после да няма "на калпавия космонавт ракетата му пречи"

gopencet0
21.08.2010 21:49

IceColdBeer наистина спор няма че Челси са мн силен отбор обаче още не са дошли по трудни мачове в които ще видим как ще се представят а тва за титлата поне до края на Септември според мен неможе да се дава няква прогноза много е рано сега да се каже

radoftw
21.08.2010 21:44

Браво на Челси , в следвашите 2-3 мача се очаква съшия резултат *wink*

gopencet0
21.08.2010 21:42

Кво ми се кефят тея СИНИ ЛАЙНА че вкарват по 6 гола на тея донори *lol* *sick* Ще ви видим след 2 седмици като ви излезе истинско предизвикателство *thumb_up* Видяхме ви 1вия мач за сезона срещу сериозен сьперник дето ви го турихме на 3 пьти

ManUtdTillidie
21.08.2010 21:28

Уигън , Уест Хям и УБА да си тръгват , Уигън и Уест Хям още миналата година трябваше да си тръгнат.

headhunters
21.08.2010 21:27

*joking* нали нали да не стане само като миналия сезон 2 победи срещу тия балъци *thumb_up*

frozzzen
21.08.2010 21:23

са биете с по 6 гола, но гледайте като ви фанеме от Манчо да не ви туриме двойно *smile*

headhunters
21.08.2010 21:21

другата седмица с Сток сити пак 6-7 на 0 и без тва миналия сезон ги бихме 7-0 *joking* що не пак *thumb_up*

Lollipopp
21.08.2010 21:20

Дрогба може и да не вкара , но се отчете с 3 асистенции *smile* много ми се иска да видя и Стъридж и Какута и Хътчисън в игра *beer*

sasedq
21.08.2010 21:17

Няма спор че са добри челси но Уигън бяха трагични.Тази година пак най вероятно те ще са шампиони единсвено юнайтед имат някакъв шанс да ги спрат.

chelsea18

Тази година ще е брутална битка между Челси и Ман.Юн. за титлата *beer* Да ме извиняват от Ливърпул и Арсенал ама нямат шанс *joking*

21.08.2010 21:15

да Браво отбора ни играе фантастично и само какво каза Боби Борисов ми какво ще стане ако навлезем във форма леле Only Chelsea *beer*

chelsea18

каде е онзи смешник дето каза че Челси ще паднат ? *lol* *beer*

Lollipopp
21.08.2010 21:14

само погледнете че следващите мачове са домакинство на Сток Сити , гостуване на Уест Хям (които едвам бележат) и домакинство на Блекпул което ме навява на мисълта че поне още 3 отбора могат да получат 6-ца *thinking* Честито на феновете ни *beer* *thumb_up*

ManUnited4life

честито на Чели , добър мач *thumb_up* според мен УБА , Блякпуул и Уигън са пътници ..... добра игра на Челси , НО да не се възгордяват след две победи срещу новак и отбор , който бе пребиван през минали сезон с разлика

igotleanxD
21.08.2010 20:54

Браво много съм доволен за наще нищо,че имахме пропуски а и сега гола на дрогба е просто чудесен *party* *thumb_up*